Vydřené tři body. Rytířky porazily Start 8:5, rozhodly až ve třetí třetině

28. listopadu 2022, Michal Dannhofer

FAT PIPE Tigers Start98 – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:8

Poměrně velké komplikace přinesl výjezd Rytířek k utkání na půdě Startu98. Rytířky totiž v prvních dvou třetinách nepodaly očekávaný výkon a k vítěznému zisku tak pomohl až zásah do sestavy před třetí třetinou. Nakonec Rytířky zvtíězily 8:5.

Vítkovice přitom do utkání na hale Jedenáctka vstoupily příkladně, už ve druhé minutě se prosadila kapitánka Denisa Ferenčíková. Jenže soupeře je třeba pochválit za příkladný přístup k zápasu: v utkání nepolevil, osobní souboje stíhal a vsadil na pevnou obranu, která dlouho odolávala.

V šestnácté minutě navíc proměnila trestné střílení Poláková a Start srovnal. Vzápětí skórovala Šponiarová, takže po první třetině Vítkovice vedly.

To ovšem neplatilo po čtyřiceti minutách. Na 3:1 pro hosty sice zvýšila Husková, jenže pak Vítkovice třikrát v řadě inkasovaly, navrch nevyužily přesilovou hru a po dvou třetinách tak rázem nečekaně prohrávaly 3:4-

Do třetí třetiny ovšem vstoupily se staženou sestavou na dvě formace, což se nakonec ukázalo jako zásadní. Koncentrovaná sestava totiž Stzart dokázala zatlačit a ukázat svou vyšší individuální kvalitu. Vítkovice nastřílely v poslední třetině pět branek, samy inkasovaly pouze jednou a utkání tak dovedly k vítěznému konci poměrem 8:5.

Jiří Gurkovský: „Asi jsme si mysleli, že když jsme dali v první minutě gól, tak všechno půdjde samo. Nicméně v průběhu prvních dvou třetin jsme byli naprosto nedůrazní v útoku a trošičku laxní do obrany, proto asi zaslouženě – díky svému nasazení – domácí vedli. Ve třetí třetině, po redukci sestavy, jsme alespoň trochu vypadali jako celek, který okupuje první místo v tabulce.“

FAT PIPE Tigers Start98 - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:8
branky: 16. Eliška Poláková, 26. Aneta Salehová, 28. Zuzana Mervartová, 38. Karolína Laura Hornová, 54. Barbora Špačková - 1. Denisa Ferenčíková, 17. Michaela Šponiarová, 25. Barbora Husková, 42. Vendula Maroszová, 48. Barbora Husková, 49. Šárka Staňková, 54. Denisa Hyršová, 54. Vendula Maroszová; rozhodčí: Dalibor Repček - Adam Tietz; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Šárka Černá 22 - Karolína Krištofová 13; po třetinách: 1:2, 3:1, 1:5;

FBC Start98 Kunratice: Černá - Škorpová, V. Šnajberková, Pěnkavová, S. Šnajberková, Hornová, Škopková, Baťková - Vejvodová, Mervartová, Salehová - Chaloupková, Macháčková, Poláková - Hanzlíková, Špačková, Zlatníková - Vávrová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Krištofová - Willmannová, Ferenčíková, Buczek, Staňková, Hrobařová, Lenfeldová - Gajdošová, Kubalčíková, Liberdová - Maroszová, Avonds, Seevaldová - Šponiarová, Husková, Hyršová