Vyrovnaný rekord. Rytířky porazily Panthers poměrem 22:1

09. října 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky vyrovnaly rekord v počtu vstřelených branek. Soupeřky z Panthers Praha totiž porazily poměrem 22:1, když například Michaela Šponiarová zapsala deset kanadských bodů. V příštím kole je čeká venkovní duel s Olomoucí.

Vítkovice do zápasu s Panthers nastoupily s jasnou strategií: šanci dostaly všechny hráčky na soupisce, tým byl rozdělen na dvě poloviny, které se protočily v polovině ukání s tím, že Michaela Šponiarová a Šarka Staňková odehrály celé utkání a Šponiarová zapsala deset kanadských bodů.

Vstup do utkání byl vlažnější a Rytířky v první části poprvé a naposledy inkasovaly, nutno říci, že poměrně laciný. Svůj part v utkání rozehrála mimo jiné posléze autorka hattricku Sara Avonds, a také Michaela Šponiarová.

Druhá třetina byla z pohledu Vítkovic optimální, v polovině se protočily poloviny kádru a chuť s energií byly na Dubině snad hmatatelné. Především druhá polovina periody po prostřídání formací byla velmi dominantní.

Třetí třetina měla vlažnější rozjezd, ale velmi kvalitní závěr. Vítkovice tak nakonec po konstantním tlaku zvítězily 22:1 a vyrovnaly svůj střelecký rekord, který stanovily před pěti lety proti Královským Vinohradům.

Jiří Gurkovský: „Zápas bych rozdělil na tři fáze. První třetina byla zavírací, kdy jsme zkoušeli, co nám soupeř dovolí, druhá třetina vypadala tak, jak by to vypadat mohlo pořád. Ve třetí třetině nám chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa, ale zápas jsme dovedli v poklidu do konce. Myslím si, že soupeři jsme nedovolili vůbec nic, takže o to více mrzí úplně zbytečný inkasovaný gól.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Panthers Praha 22:1
branky: 4. Sara Avonds, 9. Denisa Hyršová, 12. Vendula Maroszová, 14. Michaela Šponiarová, 18. Michaela Šponiarová, 23. Markéta Lenfeldová, 25. Barbora Husková, 27. Eva Barvíková, 29. Sara Avonds, 31. Sara Avonds, 33. Michaela Šponiarová, 36. Zuzanna Krzywak, 36. Sára Seevaldová, 37. Zuzanna Krzywak, 46. Denisa Ferenčíková, 49. Zuzanna Krzywak, 50. Nikola Liberdová, 56. Zuzanna Krzywak, 57. Sára Seevaldová, 59. Sára Seevaldová, 59. Michaela Šponiarová, 60. Nikola Liberdová - 11. Anežka Hněvkovská; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Nikola Příleská 13 - Štěpánka Neumanová 26, Markéta Antalová 6; po třetinách: 5:1, 9:0, 8:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Šponiarová, Kubečková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Smetanová, Avonds, Seevaldová, Husková, Hrobařová, Lenfeldová, Liberdová, Barvíková, Hyršová, Willmannová, Krzywak

Panthers Praha: Neumannová (41. Antalová) - Hněvkovská, Tůmová, Pavlicová, Budská, Šindelářová, Zikmundová, Vlčková, Novotná, Rozenalová, Košvancová, Křemenáková, Faťunová, Nováková