Ženy zahájily sezónu čistým kontem proti Olomouci, na Hané zvítězily 5:0

11. září, Michal Dannhofer

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5

Ženy zahájily sezónu čistým kontem proti Olomouci, na Hané zvítězily 5:0

1.kolo, neděle 10. září
0:5
 

FBS Olomouc

H. Kuchařová - Baumgartner, Hlaviznová, Z. Kuchařová, Soušková, Šablaturová, Zmrzlá, Brančíková - Reimerová, Suchánková, Cholinská - Zerzánová, Pešavová, Řeháková - Hegingerová, Vaculová, Horčičková - Mrázková, Zhébalová

1. SC TEMPISH Vítkovice

Příleská - Matýsková, Kubalčíková, Staňková, Lenfeldová, Planková, Willmannová, Hrobařová, Smetanová - Kabelková, Sikorová, Grāpēna - Kubečková, Hyršová, Maroszová - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Gajdošová
 
FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5
branky: 10. Sára Seevaldová, 14. Tereza Matýsková, 39. Jessica Kabelková, 46. Šárka Staňková, 46. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 28 - Nikola Příleská 17; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:2

Reportáž

První soutěžní utkání v novém florbalovém ročníku mají za sebou ženy Vítkovic. Ty čekal na úvod nepříjemný výjezd na palubovku Olomouce, která potvrdila, že se s ní v průběhu sezóny bude muset počítat. Po dvě třetiny byla velmi vyrovnaným soupeřem, Rytířky nakonec zvítězily 5:0. Brankářka Nikola Příleská potřebovala k čistému kontu 17 úspěšných zákroků.

Úvod utkání naznačil, v jakém duchu se zhruba ponese. Olomouc byla oproti minulým zápasům ještě aktivnější a důslednější, v kombinaci s tím, že se jednalo o první utkání sezóny, po kterém navíc následuje účast na Champions Cupu, se vítkovický stroj rozjížděl o něco pomaleji.

Úvodní branku Rytířek dala symbolicky nová kapitánka Sára Seevaldová, a to proti týmu, kde svou extraligovou pouť začala, po chvíli se pak prosadila Matýsková, přičemž první bod ve Vítkovicích si připsala Lotyška Simona Grāpēna.

Olomouc si svou aktivitou vysloužila několik zajímavých šancí, které ovšem s klidem Rytířky vychytala Nikola Příleská, anebo si dobře postavila tyče a Olomouc zamířila pouze do brankové konstrukce. Nicméně nulový počet inkasovaných branek jistě potěší.

Ve druhé třetině otevřela svůj střelecký účet ve Vítkovicích po křižném pasu Kabelková, což byl jediný zásah ve druhé části.

Ve třetí třetině odehrály Vítkovice nejlepší herní part, v krátkém sledu po sobě se prosadily Staňková se Seevaldovou a Rytířky měly zdaleka nejlepší kontrolu hry.

V celém utkání tak zvítězily 5:0 a pozitivně se naladily na utkání proti Zugu. V následujících dvou týdnech totiž odehrají zápasy čtvrtfinále Champions Cupu.


 
 

Zápasy

Sobota 16.9.2023
 
Čt 21.9.Kopřivnice - Kopřivnice 19:00
Ne 24.9.Sparta - Vítkovice 17:30

Bleskovky

8.9. zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje jsou na SC Dubina zrušené všechny tréninky v pátek 08.09.2023
Pá 1.9.

minipřípravka

Pro tuto sezonu byly tréninky minipřípravky ukončeny. Budeme se těšit opět v září.
Pá 16.6.

brankářské tréninky

Pro tuto sezonu byly brankářské tréninky ukončeny. Těšíme se opět v září.
Út 6.6.

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2023 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.
Nastavení cookies