Report ze zápasu MBL vs. VIT (4:6)

středa 3. 4. 2024, Michal Dannhofer

Skvělá práce, Rytíři. Za stavu 2:2 se semifinálová série Livesport Superligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví vrátila do města automobilů. A v pátek na Dubinu pojede za stavu 3:2 pro Rytíře, kteří se mohli v brance spolehnout na skvělého Lukáše Součka a zvítězili 6:4.

Rytíři rozjeli v Mladé Boleslavi florbalový koncert a po brzké první brance Matejčíka ve 33 sekundě se dostali do vedení, které záhy narostlo 4:0 ve 25. minutě. Zatímco maskovaný Rytíř Lukáš Souček statečně a na hranici fyzikálních možností zastavoval útoky Mladé Boleslavi, jednoznačná jednička domácích v podobě Lukáše Bauera se již musela nechat vystřídat a pustila do brány Tomáše Týce.

Impuls se finskému stratégovi Naavovi povedl a Boleslav během dvou minut snížila na rozdíl jediné branky. Jenže Rytíři opět našli své baterky a po dvou zásazích vedli znovu o tři góly. V 51. minutě ještě snížil Suchánek, ale podobně jako následně ženský tým, také Rytíři dokázali ustát power play soupeře a odvezli domů na Dubinu vítězství 6:4.

Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice  4:6
branky: 25. Martin Tokoš, 26. Jakub Vařecha, 27. Patrik Suchánek, 51. Patrik Suchánek - 1. Marek Matejčík, 5. Lukáš Fukala, 11. Jan Šebesta, 25. Martin Gattnar, 38. Rostislav Gattnar, 50. Marek Matejčík; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 759; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 5, Tomáš Týc 8 - Lukáš Souček 33; po třetinách: 0:3, 3:2, 1:1

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (25. Týc) - Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Zoufalý, Feigl - Tomašík, Šebek, Tokoš - Beneš, Vařecha, Delong - Gašparík, Bína, Sládek - Šourek, Bergman

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Pažák, Sidunov, Jankovský, Šebesta, Vít, Hatala, Vítovec - Šindler, R. Gattnar, Matečík - Fukala, Zubek, M. Gattnar - Šmíd, Slončík, Hájek