Jiří Mojžíšek: Zná mě více fanoušků

17. října 2011, CD

Nejoblíbenějším hráčem třetího kola byl zvolený Jiří Mojžíšek, v pětadvaceti letech nejstarší z nabízené sedmice. Mladíci na něj byli krátcí! Třetím sypaťákem je vítkovická sedmnáctka.

Ahoj Jirko. Vyhrál jsi v konkurenci kluků ze třetí lajny anketu o největšího sympaťáka. Stejně jako před tebou Lukáše a Patrika tě nemine otázka na to, jestli mají dáš nějaké fanynce šanci nebo jsi šťastně zadán.
"Jsem na tom stejně jako Lukáš a Patrik. Přítelkyni mám a jsem naprosto spokojený."

Čím si myslíš, že fanoušky tak přitahuješ, čím sis získal jejich sympatie?
"Nevím přesně, proč fanoušci volili právě mě. Možná je to proto, že jsem v týmu delší dobu než ostatní kluci z třetí pětky a více fanoušků mě zná."

V letošní sezoně se do sestavy zatím nedostáváš, čím to? 
"Je pravdou, že se do sestavy nedostávám a to hlavně ze dvou důvodů. Tím prvním je, že v lednu budu končit školu a už se musím pomalu poohlížet po práci, protože v zimě moc práce ve stavebnictví nebude. Právě práce je také důvod, proč jsem se nemohl na plno účastnit letní přípravy. A tím druhým důvodem je zdraví."

Zdraví?
"Už v minulé sezóně jsem se potýkal se zraněním kotníku, které se mi stalo na Poháru mistrů. V zimě jsem absolvoval rehabilitace a myslel jsem, že to bude v pohodě. Ale po sezóně jsem se účastnil akademických her a ve finále jsem si kotník zase poranil. Do Czech Openu se mi to podařilo dát dokupy, ale ve finále se mi to obnovilo. Takže jsem se s Mrázou domluvil, že budu chodit na tréninky a domácí zápasy a uvidíme, jak to bude dál."

Svou zatím nejlepší sezonu jsi zažil po obrození Vítkovic v sezoně 2007/08, kdys byl jeden z hrstky statečných, kteří se probojovali do finále proti Tatranu. V sezoně jsi nastřílel patnáct branek a dalších devět připravil. Jak na ni vzpomínáš?
"Na tu sezónu vzpomínám moc rád. Tehdy nás někdy na tréninky chodilo jenom 8 a možná i díky tomu jsme měli super kolektiv a v zápasech každý nechal úplně všechno. Nikdo a vlastně ani my jsme nečekali, že bychom mohli dojít až do finále. Ale podařilo se a nikdy na to nezapomenu."

V tomto týdnu probíhá na vítkovických stránkách superfinále. Ne to všemi vzývané florbalové, ale o sympaťáka. Tam se probojovali vždy první dva z jednotlivých pětek. Kdo podle tebe vyhraje? :)
"Je těžké předvídat, koho fanoušci zvolí. Já osobně bych tipoval Patrika."

Mojžo, díky za rozhovor a přeju ještě hodně extraligových branek!
"Není zač. Díky Romane."