Hatala: Zlom byly přesilovky

21. října 2019, VG

Na začátku třetí třetiny vyrovnal vítkovický Šimon Hatala na 3:3, to však bylo ze strany hostujícího celku v Mladé Boleslavi všechno. Byť Rytíři odehráli solidní duel, s prvním celkem superligové tabulky prohráli 3:6.

Šimone, jak moc mrzí, že jste si neodvezli body ?
Prohra vždy určitě velmi mrzí, hlavně po tom, co byl průběh 50 minut vyrovnaný. Na druhé straně to ale byl velmi kvalitní zápas z obou stran a moc jsem si ho užil. Věřím, že v domácí odvetě budeme body brát my!
Kdybyste využili přesilovky na konci zápasu, mohli jste skóre otočit ve svůj prospěch. Tušíte, proč vám početní výhody nevyšly ?
Je škoda, že jsme nabídnutou výhodu nevyužili. Bolka si dobře pohlídala naše střelce v přesilové hře, a tak jsme se jen těžko prosazovali. Kdyby se nám podařilo vsítit gól, byl by průběh určitě odlišný, ale na kdyby se samozřejmě nehraje.
Na začátku třetí třetiny jsi vyrovnal na 3:3. Asi nebylo úplně ideální, že jste půl minuty poté inkasovali a zase prohrávali, že ?
To určitě nebylo, takové góly jsou asi nejnepříjemnější na hlavu, ale jen to zrcadlí, jak je florbal rychlý.
Trenér Brus zápas hodnotil tak, že jste odehráli 50 minut do obrany dobře, že to bylo vyrovnané padesát na padesát. Jenže domácí pak využili přesilovku. Fakt byl Jirka "Karas" Curney nezastavitelný, když dal čtyři góly ?
To byl asi zlom jinak vyrovnaného zápasu, že jim se podařilo přesilovky využít. Curney byl ve správný čas na správném místě, dostal se k nějakým dorážkám a takový střelec, jako je on, se v takových chvílích nemýlí.
Zato po minulém duelu tebe a další mladíky docela chválil, že se sžíváte s týmem. Cítíš to taky tak ?
Ano, taky se cítím lépe než v prvních kolech, kde jsem nevěděl, co očekávat od zápasů, a teď už aspoň jakž takž vím. Taky zkušenější chalani nám v zápasech velmi pomáhají, a tak můžeme hrát úplně v klidu a sebejistě po jejich boku.