Rytířky míří do Prahy, postaví se Ivanti Tigers Jižní Město

07. února 2020, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky jsou jedním z týmů, které využily reprezentační přestávku způsobenou kvalifikací na mužské mistrovství světa k tomu, aby nabraly síly a první únorový víkend tak přestály bez odehraného utkání. Do akce se vrací v sobotu, kdy se v Praze postaví Ivanti Tigers Jižní Město.

Tradiční účastník nejvyšší soutěže a její někdejší hegemon. To je dnešní Ivanti Tigers, tým, jehož historie se začala před lety psát ještě jako součást Tatranu Střešovice. Mimochodem, byly to právě Vítkovice, které ukončily jeho 77 zápasů dlouhou sérii neporazitelnosti v sezoně 2009/2010.

V letošní sezoně je zatím Ivanti Tigers celek dvou tváří: na jednu stranu je trochu podceňovaný poté, co jeho okamžitá kvalita zákonitě poklesla, když už nemohl donekonečna reagovat na odchody zkušených a klíčových hráček, na druhé straně umí překvapit favorita, což naposledy pocítilo FBC Ostrava, kterému Ivanti Tigers vystavilo stopku v semifinále Poháru Českého florbalu.

V extraligové tabulce je zatím na čtvré pozici se ziskem 32 bodů, na páté Židenice má náskok jednoho bodu a jeden zápas – s Vítkovicemi – k dobru.

Vítkovice jsou stále první, jeden bod před Chodovem. Oba celky odehrály sedmnáct utkání a už příští víkend se střetnou na Dubině!

Nejprve je ale tady souboj s Ivanti Tigers Jižní Město.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota, 15.45, SH Jižní Město