Filip Novotný: Splnil se mi sen, v A-týmu se chci co nejvíce začlenit

29. srpna 2022, Michal Dannhofer

Teprve šestnáctiletý Filip Novotný je jedním z hráčů vlastní líhně, kteří dostali od trenérského tandemu Pavel Brus – Tomáš Martiník šanci v přípravě s elitním týmem Rytířů a zamířili také na Czech Open. Pro Novotného se dle vlastních slov jednalo o splněný sen.

Filip Novotný je ryzím odchovancem Vítkovic, nikdy nehrál za jiný oddíl a florbalu se věnuje již jedenáct let. „Vždy to byl můj sen, dostat se do A-týmu a mít první start, takže jsem to vzal jako splněný sen,“ popisuje.

Jako malý zápasy A-týmu poctivě sledoval. „Jako první vzpomínku mám to, že jsem za ruku nastupoval s Tomášem Sladký, to si pamatuji,“ pátrá v paměti hráč, který dostává příležitost společně například s Ondřejem Jankovským, Jakubem Galiou, Davidem Slončíkem nebo Lukášem Fukalou.

V srpnu prožil naopak on herní premiéru v A-týmu, když nastoupil do zápasů mužské elitní kategorie na Czech Open. Byl to velký zážitek? „Určitě, ani to nejde popsat. Jsou to neskutečné zážitky a neskutečné zkušenosti. Nadosmrti na to nezapomenu,“ usmívá se.

V jednom týmu se tak potkal například s Janem Šebestou. „Zmínil bych Falun, to je asi nejlepší tým na světě, ale osobně bych zmínil zápas se Spartou, který jsem odehrál celý a byla to neskutečná věc, nastoupit po boku hráčů typu Šebesty,“ hodnotí.

Jaké jsou jeho další florbalové cíle? „Určitě bych chtěl pokračovat v A-týmu, mít co nejvíce startů a co nejvíce se začlenit,“ plánuje po úspěšně odehraném turnaji v Praze.

Je si také vědom toho, na čem by měl zapracovat. „Mou předností je určitě obrana, mám rád přehled o dění na hřišti. Měl bych naopak zapracovat na svém útočném myšlení a zlepšit střelu,“ vypočítává.

Na závěr přidal vzkaz pro své případné následovníky, kteří zatím sní o tom, že projdou ve Vítkovicích podobnou cestu. „Jděte si svým cílem, vždy se to vyplatí a těžká práce se vyplatí a bude vidět,“ říká Filip Novotný.