Rytířky čeká utkání proti Panthers. Budeme se častěji dostávat do zakončení, ví Matýsková

05. října 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky čeká návrat do kolotoče Extraligy žen. Na Dubinu přijede Panthers Praha, aktuálně poslední tým soutěžního pelotonu. Naopak Vítkovice jsou stoprocentní a podle univerzálky Terezy Matýskové ví, na čem mají pracovat, aby to tak zůstalo.

Čtyři zápasy = čtyři vítězství. Rytířky jsou jediným týmem, který před první reprezentační přestávkou neztratil body. „Myslím si, že to byly dobré zápasy. Odhalili jsme naše silné, a naopak slabé stránky a víme, na čem máme dále pracovat, abychom byli nadále stoprocentní,“ hlásí univerzálka Tereza Matýsková.

Ta prožívá první zápasy v nejvyšší ženské soutěži, ovšem už se stříbrnou medailí ze světového šampionátu juniorek na krku. Nasbírala cenné zkušenosti? „Určitě ano, myslím si, že jsem získala spoustu nových zkušeností, které v Extralize žen zúročím,“ plánuje.

Z trenérského pohledu je navíc využitelná na obou postech, jak v útoku, tak v obraně. „Hraje se mi lépe v obraně, jsem tam jistější. Mám ráda, když mám přehled o hře a můžu tvořit,“ porovnává.

Nyní čeká Rytířky duel s Panthers, které jsou zatím v tabulce poslední a nezískaly ani bod. Naposledy podlehly Liberci, kam paradoxně přešla většina jejich opor. „Myslím si, že to bude podobný zápas jako s Libercem, opět budeme více na míčku a budeme se více dostávat do zakončení,“ predikuje.

Nicméně, také tyto zápasy důležité. „Určitě jsou velmi důležité, myslím si, že to pro nás bude dobrá příprava směrem k těžším soupeřům,“ uzavírá Tereza Matýsková.

1.SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha
Sobota – 9. října – 14:00 hodin ; SC Dubina Ostrava
ONLINE + VIDEO