Bitva o druhé místo je tady! Nemáme se čím překvapit, rozhodne se na hřišti, říká Jakub Hubálek

02. prosince 2022, Michal Dannhofer

Rytíře čeká o víkendu náročný program. V pátek se představí na půdě Královských Vinohrad, pokud vše půjde podle plánu, tak je v neděli čeká souboj s Mladou Boleslaví o druhé místo v tabulce Livesport Superligy. Toho si vědom také obránce Jakub Hubálek.

Oba týmy se velmi dobře znají, a to také z reprezentace, kde je jedním z trenérů Pavel Brus. „Nemyslím si, že se máme čím překvapit. Dobře se známe, a to jak hráči, tak týmy samotné mezi sebou. Rozhodne aktuální forma na hřišti, nic jiného,“ usmívá se Jakub Hubálek.

Podle něj je nyní Boleslav větším rivalem než například ostravské FBC. „Myslím si, že vždy bude větší rival ten, který je co do úrovně vyrovnanější. Pro mě osobně je to tedy nyní Mladá Boleslav,“ hodnotí.

Jaký by měl být klíč k vítězství? „Hrát zodpovědně a nefaulovat. Boleslav má dobré přesilové hry, dobré držení míčku a dobrého reprezentačního gólmana. My musíme být zodpovědní, vážit si míčku a proměňovat šance,“ plánuje Jakub Hubálek.

Pozor si bude muset obrana dávat také na Milana Tomašíka. „Nepřekvapuje mě to, Milan byl vždy rozdílovým hráčem. Nyní je v klidu, má přehled, neúčastní se reprezentace, takže má čas soustředit se na svůj klub. Svědčí to o pohodě okolo něj,“ uzavírá Jakub Hubálek.

1. SC TEMPISH Vítkovice – TECHNOLOGY Florbal MB
Neděle, 17:00, SC Dubina Ostrava

ONLINE + VIDEO