Dvojitý výjezd pro Rytířky. Těší nás, že se to mohlo spojit, říká Smetanová před Jičínem s Boleslaví

18. ledna 2023, Michal Dannhofer

Pořádnou porci florbalu zažijí v tomto týdnu vítkovické Rytířky. Po jednoznačné výhře 11:0 ve finále Poháru Českého florbalu nad Tatranem Střešovice se už v pátek večer představí v Jičíně a sobotní oběd si můžete dát při sledování jejich dalšího zápasu s Mladou Boleslaví.

Rytířky čekají tři zápasy za týden, v pátek se představí v Jičíně, o den později v Mladé Boleslavi. „Na tento výjezd se hodně těším, je to něco jiného, než zápas v jeden den a máme také možnost se stmelit jako tým,“ plánuje Tereza Smetanová.

Tým tak ušetří jeden daleký výjezd, když oba zápasy odehraje krátce za sebou. „Výhodou to určitě je, protože dlouhé cesty jsou nepříjemné. Jsme rády, že se to takto dalo spojit,“ říká mladá obránkyně.

Ta prožívá první extraligovou sezónu mezi Rytířkami. „Snažím se o správné nastavení v hlavě, k týmům přistupuji s respektem a z každého zápasu se snažím si něco vzít,“ popisuje.

První utkání se odehraje v pátek večer v Jičíně. „Na zápas se těším jako na každý jiný a jsem ráda, že můžu hrát,“ usmívá se. „Po zápase se musíme protáhnout a dobře vyspat,“ připomíná, že oba zápasy dělí zhruba patnáct hodin.

Druhý zápas se odehraje proti Mladé Boleslavi. „Předností Mladé Boleslavi bude silný kádr a mladé hráčky,“ myslí si Tereza Smetanová.

O průběhu utkání má jasno. „Očekávám podobný průběh jako v domácím utkání a pokusíme se na něj navázat,“ připomíná Tereza Smetanová historickou výhru 29:1.

Finance Novák FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice
Pátek, 20:00, Sportovní areál Jičín

ONLINE + VIDEO

MITEL Florbalová akademie MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota, 13:00, Nová MSH Mladá Boleslav

VIDEO