MLÁDEŽ 19-22/23: Plný úspěch pro juniorky, juniory i starší žáky

19. ledna 2023, Michal Dannhofer

Velmi povedený byl minulý víkend v podání mládeže Vítkovic.

Plný počet bodů získali junioři, kteří se vydali do Prahy a poradili si jak s Chodovem poměrem 8:7, tak s Bohemians dokonce 9:7.

Zápas s Chodovem se přitom nevyvíjel vůbec dobře, junioři prohrávali už 1:4, avšak dokázali utkání otočit a nakonec zvítězili 8:7 díky gólu Davida Slončíka. „Parádní zápas ve vysokém tempu. Prvních deset minut jsme nebyli duchem přítomni a soupeř nás přejel jako válec srnku. Startér naštěstí zafungoval a dál už byl zápas vyrovnaný a troufnu si říct, že jsme na konci měli více sil a i závěrečný tlak jsme udrželi v dostatečné vzdálenosti," radoval se trenér Jaromír Veselý.

O den později jeho svěřenci vyzvali Bohemians. Opět jim hrubě nevyšel začátek utkání, nicméně v jeho průběhu se dokázali dostat až do vedení 9:5 a nakonec zvítězili 9:7. „Dnes se zápasu účastnil jeden až dva týmy, na začátku jsme nebyli přítomni my, v půlce zápasu se neúčastnila Bohemka. Obecně hodně solidní zápas juniorského typu, ve kterém jsme udrželi po většinu času vysoké tempo a udrželi jsme závěrečný tlak soupeře. Solidní produktivita strhla zápas na naši stranu, přesto je stále úspěšnost našeho zakončení při nejmenším jalová na to, jaké tvoříme situace," řekl kouč Veselý.

Důvody k úsměvům měl také trenérský tandem Ondřej Miklas - Patrik David na lavičce juniorek. Ty se vydaly na daleký výjezd a nejprve porazily 10:2 České Budějovice. „I přes náročnou cestu jsme chytli začátek, díky kterému jsme dokázali kontrolovat zbytek zápasu. Škoda hluchých pasáží z naší strany, protože směrem dopředu jsme mohli předvést více,“ řekl Patrik David.

O den později navázaly juniorky v Rudné na představení Rytířek a porazily domácí Panthers vysoko 18:0. „Dnes podobný zápas tomu včerejšímu. Zlepšili jsme se v tom, že jsme chtěli dávat góly po celý zápas. Mám velkou radost z toho, že se holky dokázaly na hřišti postavit jedna za druhou,“ pochvaloval si Patrik David.

Do rodiště Sáry Seevaldové ve Vsetíně se vydal dorostenecký A-tým Václava Komačky. Utkání se šumperským Asperem prohrál po nájezdech 4:5, chuť si spravil na domácích florbalistech, které porazil 10:5.

Dvanáct bodů, tedy plný počet čtyř výher zapsali starší žáci. A-tým hrál proti dvěma havířovským soupeřům, Torpedo porazil 13:3 a SFK pak 8:2. B-tým se postavil v ostravském derby MVILu a vyhrál 6:5, poměrem 6:2 pak porazil Opavu.

Tři body za výhru nad jablunkovskými Kojoty získali junioři B, kteří také MVILu podlehli 0:5.


CE Liga juniorů
FAT PIPE FLORBAL CHDOOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:8
FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:9

1. liga juniorek
SK Meťák České Budějovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:10
Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:18

1. liga dorostenců
Vítkovice - Asper Šumperk 4:5pn.
Vítkovice - Florbal Vsetín 10:5

2. liga juniorů
Vítkovice - FbC Coyotes Jablunkov 10:3
Vítkovice - 1. MVIL Ostrava 0:5

MS liga starších žáků
Vítkovice - Torpedo Havířov 13:3
Vítkovice - 1. SFK Havířov 8:2

MS přebor starších žáků
Vítkovice - 1. MVIL Ostrava 6:5
Vítkovice - S.K. P.E.M.A. OPAVA 6:2