Venkovní trip končí v České Lípě. Vnímám, že jsme favorité, říká Rostislav Gattnar

24. ledna 2023, Michal Dannhofer

Potřetí v řadě se Rytíři představí na hřišti soupeře. Tentokráte se ovšem nepředstaví v Praze, po zápasech proti BLACK ANGELS a Tatranu Střešovice se vydají ještě více na sever, do České Lípy. Podle Rostislava Gattnara tým vnímá, že je favoritem zápasu.

Proti BLACK ANGES brali Rytíři tři body, Tatran Střešovice sice potrápili, ale nakonec mu těsně podlehli poměrem 3:4. „Od České Lípy očekávám tvrdou obranu a vyčkávání na brejky, které jim nesmíme dát,“ říká Rostislav Gattnar.

Lípa měla skvělý vstup do sezóny, v poslední době se ale zdá, že její forma klesá. Důkazem toho budiž poslední tři zápasy, kdy Lípa sice zapsala výhry nad Libercem a Karlovými Vary, podlehli ale Pardubicím. Proto jsou aktuálně desátí, na záda jim dýchají rozjeté Královské Vinohrady. „Vnímám, že jsme favorité. My ale ke každému zápasu přistupujeme stejně,“ hlásí mladý útočník.

Mezi Tatranem Střešovice a Lípou by tak v rámci přípravy neměl být rozdíl. „Zápas si samozřejmě ještě rozebereme, ale ve čtvrtek nás čeká další utkání a už se zase budou soustředit jen na něj,“ prozradil. „Mezi herní aspekty Lípy patří zatažená obrana, důraz v osobních soubojích a hra na brejky,“ analyzuje soupeře.

V rámci bitvy čtyř týmů o druhé místo v základní části Livesport Superligy jsou Vítkovice zpátky v přímém boji, protože Mladá Boleslav ztratila v minulém týdnu čtyři body. „Samozřejmě chceme být po základní části co nejvýše,“ zakončil Rostislav Gattnar.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - 1. SC TEMPISH Vítkovice
Čtvrtek, 19:00, SH Česká Lípa
ONLINE + VIDEO