TISKOVÁ ZPRÁVA: Útočnice Dominika Buczek odchází do švédského Kalmarsundu

23. března 2023, Klub

Polská útočnice ve službách Vítkovic Dominika Buczek opustí po této sezóně řady Rytířek a zamíří do švédské nejvyšší ženské soutěže, ve které podepsala dvouletou smlouvu s týmem FBC Kalmarsund.

Dominika Buczek ve Vítkovicích odehrála 4 sezóny v nejvyšší ženské soutěži, včetně probíhající, kterou v řadách Rytířek dokončí a společným cílem všech stran je zisk zlatých medailí v Extralize žen.

Na svém kontě má zatím jeden extraligový titul a dva triumfy v Poháru Českého florbalu žen. Svým gólem v prodloužení semifinále přispěla také k historickým stříbrným medailím na Champions Cupu 2019.

Ve své kariéře bude nyní pokračovat ve Švédsku. „Ze strany agenta hráčky jsme byli informováni o tom, že Dominika Buczek bude od příští sezóny působit ve švédském klubu FBC Kalmarsund, ve kterém podepsala dvouletou smlouvu. Přestup v této chvíli ovšem nemůžeme definitivně potvrdit, protože nejsou dořešeny všechny smluvní náležitosti ve vztahu mezi hráčkou a Vítkovicemi,“ uvádí předseda správní rady a prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

Polské útočnici poděkoval za odvedené služby pro Vítkovice. „Dominika Buczek si zaslouží poděkování za služby, které ve Vítkovicích odvedla a úspěchy, kterých v řadách našeho oddílu dosáhla. Přestup do švédské nejvyšší soutěže ji přeji a doufám, že bude úspěšná. Věřím, že až se jednou do řad Vítkovic vrátí, tak naváže na své úspěšné působení,“ říká prezident oddílu.

Tomáš Krásný ovšem také apeluje na ostatní kluby. „Musím ovšem na závěr dodat, že považuji za velmi nešťastné, pokud se – v jakémkoliv sportu – zveřejňují takové zásadní informace před anebo v průběhu takto klíčové části sezóny,“ uvedl Tomáš Krásný.