Loučení. Kapitánka a legenda Rytířek Denisa Ferenčíková ukončila kariéru

24. dubna 2023, Klub

Vítkovice se loučí s kapitánkou a ikonou ženského týmu Denisou Ferenčíkovou. Slovenská univerzálka, která přišla do Vítkovic z Tvrdošína, aby na Dubině zanechala nesmazatelnou stopu, se totiž ve svých 31 letech rozhodla ukončit hráčskou kariéru na nejvyšší úrovni.

Denisa Ferenčíková je nezpochybnitelnou ikonou Vítkovic. V řadách Rytířek získala pět mistrovských titulů a stříbro na Champions Cupu 2014, který bude navždy zapsán jako turnaj, při kterém se poprvé českému týmu povedlo projít do finále.

V průběhu minulého ročníku dosáhla mety 500 bodů v Extralize žen, jako teprve druhé hráčce v historii se to Denise povedlo pouze a jen v dresu jednoho týmu – Vítkovic.

Denisa Ferenčíková byla považována za přirozeného lídra týmu, který vynikal především svou univerzálností, trenéři se vždy mohli spolehnout na kvalitní výkony, ať už v obraně, tak v útoku.

V pátek ovšem oficiálně skončila jedna kapitola historie vítkovického ženského florbalu.

Kapitola, kterou napsala Denisa Ferenčíková jako hráčka. Kapitola, která paradoxně končí úspěchem, který tato velikánka ženského florbalu ještě nikdy nezažila: ziskem TREBLE za výhru v Poháru Českého florbalu, základní části Extraligy žen a samotné Extraligy žen.

Deniso, děkujeme! Bylo neopakovatelné sledovat, jakým způsobem vedeš tým Rytířek vstříc bitvám, které jej čekaly. Jsi klubovou legendou a přejeme Ti mnoho štěstí ve všech směrech, kterými se nyní vydáš!