TISKOVÁ ZPRÁVA: Adam Delong odchází z Vítkovic do Mladé Boleslavi

03. května 2023, Tisková zpráva

Je znám první pohyb v kádru Rytířů před sezónou 2023/2024. Útočník Adam Delong se po devíti letech ve Vítkovicích rozhodl, že ve své florbalové kariéře bude pokračovat v dresu Mladé Boleslavi. Adamovi děkujeme za to, že byl nedílnou součástí úspěchů našeho klubu a v dalším působení přejeme vše dobré.

Adam Delong je odchovancem florbalu v Horní Suché, jeho jméno je ale na florbalové scéně neodmyslitelně spjato s Vítkovicemi, ve kterých působil od sezóny 2014/2015. Postupně se vypracoval v oporu týmu a jednoho z klíčových hráčů české mužské reprezentace. S Vítkovicemi oslavil jeden mistrovský titul, nyní se ve svých šestadvaceti letech rozhodl pro změnu.

„Adam Delong u nás ve Vítkovicích odvedl velký kus práce, za což mu moc děkuji a přeji mnoho zdaru v novém působišti. Nicméně si neodpustím poznámku, že mě mrzí, že odchází. Stal se nedílnou součástí našeho týmu a na svou práci ještě mohl navázat. Takový je ale sportovní život“ uvedl k Delongově odchodu prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

Superligová bilance Adama Delonga v dresu Vítkovic se tak zastaví na 277 zápasech a 427 bodech, za 243 branek a 184 asistencí.