Mistrovství České republiky starších žáků je i s účastí mladých Rytířů, totéž platí pro starší žákyně

05. května 2023, Michal Dannhofer

Od pátku se odehraje vrcholná akce kategorie starších žáků, jejich republikový šampionát. Ten se uskuteční v Brně ve starší a menší hale na ulici Vodové, která je známá především z volejbalových utkání, ale hostila také B divizi světového šampionátu juniorů v roce 2021. Neoficiální Mistrovství České republiky odehrají také starší žákyně

Republikového šampionátu se účastní celkem 12 týmů, které jsou na začátku rozděleny do čtyř skupin o třech týmech. Pro naše mladé Rytíře to znamená, že se ve skupině C utkají s Českou Lípou a celkem FBC Plzeň White.

První týmy ze základních skupin postupují přímo do čtvrtfinále, celky na druhém a třetím místě hrají s předem určenou skupinou osmifinále. V případě postupu do tohoto mezikola se mladí Rytíři utkají s celky ze skupiny A, kterou tvoří pořádající Bulldogs Brno, PSKC Okříšky – Rudíkov a FBC Liberec.

Program skupinových zápasů
Čtvrtek – 12:00 – Česká Lípa
Čtvrtek – 16:00 – FBC Plzeň White

GAME CENTER celého turnaje

Zajímavý víkend mají před sebou také vrstevnice starších žáků – starší žákyně. Ty čeká dle podobného formátu Neoficiální Mistrovství České republiky ve své kategorii.

Mladé Rytířky jsou členkami skupiny B, společně s Tatranem Střešovice, Bohemians, Bulldogs Brno, Kadaní a Českou Lípou.

Patronát nad akcí převzal Chodov, základní skupinu odehrají Rytířky částečně v jeho starší extraligové hale, finálový den je pak na programu v moderní SH Jižní Město.

Ze šestičlenných základních skupin postupují do klasického play off vždy čtyři týmy.

Program skupinových zápasů
Sobota – 10:50 – Bulldogs Brno – (SH Chodov)
Sobota – 12:30 – Tatran Střešovice (SH Chodov)
Sobota – 15:50 – Kadaň (SH Chodov)
Neděle – 9:00 – Bohemians (SH Jižní Město)
Neděle – 11:20 – Česká Lípa (SH Jižní Město)

Rozcestník celé akce.