Mistři České republiky! Starší žáci neprohráli v sezóně zápas a mají zlaté medaile

08. května 2023, Michal Dannhofer

Vynikajícího úspěchu dosáhli starší žáci. Ti prožili perfektní sezónu: neprohráli jediné soutěžní utkání a svou krasojízdu zakončili na republikovém šampionátu své kategorie v Brně. Tam totiž získali zlaté medaile, které mají velkou cenu. Celému týmu gratulujeme.

Republikový šampionát začal základní skupinou, její vítěz se vyhnul osmifinále a ušetřil tak cenné síly do dalších bojů.

Mladým Rytířům se to povedlo, porazili Českou Lípu poměrem 12:4 a Plzeň pak 13:2.

Po odpočinku je čekalo čtvrtfinále proti Olomouci. V tomto zápase poprvé a naposledy v celém průběhu turnaje (!) prohrávali, ovšem nakonec získali výhru poměrem 6:2.

Po postupu mezi elitní čtveřici se tak zvedla opona ke dvěma velkým představením. Především semifinálový výkon proti Spartě Praha byl skvělý, starší žáci vyhráli 8:1, některé branky a kombinace by se neztratily ani v Livesport Superlize.

Finálový duel proti Bulldogs Brno byl velmi emotivní, Rytíře nezlomila série vyloučení, a to ani nesprávně udělená červená karta Václavu Babíkovi. Na úvodní branku Filipa Peterka sice odpověděl Hude, ale na další zásahy Němce s Neubauerem už ale Bulldogs odpověď neměli.

Starší žáci se tak stali mistry České republiky. Gratulujeme!

O víkendu se odehrál také neoficiální šampionát starších žákyň. Ty se po vyrovnaných výsledcích dostaly do čtvrtfinále turnaje, kde podlehly Chodovu.