Rytíři jdou proti pražské Spartě. Pořád zápasy proti ní vnímám trochu speciálněji, říká Pažák

21. září 2023, Michal Dannhofer

Třetí utkání nového ročníku Livesport Superligy přinese pro Rytíře první opravdu zvučné superligové jméno: pražskou Spartu s uzdraveným Jiřím Curneyem. Respondentem našeho preview je tak univerzál Michal Pažák, který přišel před minulým ročníkem do Vítkovic právě ze Sparty.

Dva zápasy a šest získaných bodů, vstup do ročníku se Rytířům zatím daří. „Vstup do sezóny se podařil z hlediska bodového zisku, ale z mého pohledu máme před sebou dost práce, abychom vyladili herní prvky a předváděli stabilnější výkony také proti papírově slabším soupeřům,“ hodnotím úvod Livesport Superligy Michal Pažák.

Ten si uvědomuje, že Sparta bude těžkým soupeřem. „Sparta bude prvním ostrým soupeřem, který nás prověří směrem do obrany. Zaznamenali jsme z jejich strany hned několik posil, a proto očekávám více aktivní a útočný florbal,“ predikuje.

Od souboje má tak velké očekávání. „Na zápas se velmi těším, protože by měl přinést vyrovnanou partii, plnou soubojů a různých zajímavých situací na hřišti,“ těší se.

Duely proti Spartě vnímá speciálně. „Zápasy vnímám stále trochu speciálně z pohledu toho, že tam mám dost kamarádů, se kterými se popichuju a trashtalkuju od samého začátku,“ usmívá se Michal Pažák.

O tom, jak Spartu porazit, má jasno. „Klíčem k vítězství je samozřejmě obrana, precizní zakončení a odvaha udělat na hřišti něco navíc,“ uzavírá Michal Pažák.

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle, 17:30, UNYP Aréna
MATCH CENTER