Jiří Juhaňák: “Očekávám týmový úspěch”

5. srpna 2009, CD

Do Vítkovic přichází další posila! O sestavu se porve talentovaný mladík z Havířova Jiří Juhaňák!

 

Teprve sedmnáctiletá hvězdička přichází do Vítkovic na roční hostování. Juhaňák září už od žákovských let, od svých devíti let vyčnívá nad své vrstevníky. společně např. s Milošem Tylem, který momentálně působí v pražském SSK Future. Teď zkusí štěstí v dresu s rytířem Vítkem na prsou.

Ahoj Jirko, vítej ve Vítkovicích. Co tě vedlo ke změně dresu?
"Ahoj, po MS juniorů ve Finsku jsem měl velkou motivaci hrát ve špičkovém klubu, kde bych měl možnost si zahrát po boku kvalitních hráčů a to se mi právě díky nabídce Vítkovic umožňuje. Nebýt studia (v nadcházející sezóně budu maturovat), tak bych ani na minutu neváhal. A tak jsem rád, že vše dopadlo dobře a já mám možnost nastoupit v modrobílém dresu."

Jak dlouho už jsi v týmové předsezonní přípravě?
"Fyzickou letní přípravu absolvuji individuálně v Havířově od začátku června. Před tím jsem se účastnil s týmem pár závěrečných tréninků v hale. Nyní již začaly i první tréninky před Czech Openem, na který se připravuji s týmem jako kdokoliv jiný."

Jak se v týmu cítíš? Jaké jsou první pocity z nových spoluhráčů?
"Z prvních tréninků mám hodně dobrý pocit. Tady jsem už během pár prvních minut poznal, že je zde skvělá parta lidí, která se florbalem chce bavit a to tak, že maká na 120% během celého tréninku. Pocity z nových spoluhráčů jsou taky dobré, je to hlavně díky tomu, že většinu z nich jsem už dříve znal, a ty které jsem dosud neznal tak jejich přijetí bylo v pohodě. Když tak se ještě více poznáme u partičky pokeru nebo něčeho podobného :)"

Co si slibuješ od nového prostředí?
"Největší motivací ze začátku pro mě je prosadit se v nabitém kádru, který tady určitě je. Abych se vůbec dostal do sestavy, tak musím makat během tréninku jak v hale, tak venku během letní přípravy, bez které se vzhledem k pojetí hry ve Vítkovicích hrát asi nedá. Očekávám zlepšení sebe samotného a hlavně týmový úspěch, který jsem už delší dobu nepoznal."

Havířov je známý věrnými fanoušky, na zápasy jich chodí požehnaně, teď se budeš snažit získat i ty vítkovické. Budeš tedy i nadále hrát před řekněme velice slušně zaplněným hledištěm. Vnímáš nějak fanoušky během zápasu?
"Fanoušky během zápasu vnímám – a to jen pozitivně. Ze začátku to byl samozřejmě mírný stres, ale nyní to je spíše motivace, nezklamat je a hlavně bavit kvalitním florbalem."

Byl ses podívat na 5.finále?
"Samozřejmě byl, atmosféra byla neuvěřitelná i z pozice diváka. Kluci si ten zápas museli ohromně užít a naštěstí ho zvládli a zaslouženě dovedli do vítězného konce. Hodně jsem jim to přál."

Rekord v návštěvě na florbalovém utkání drží Havířov, návštěvou na finále 2006/07 Havířov-Střešovice, které navštívilo 3013 diváků, letos přišlo na zimní stadion do Poruby jen o necelé dvě stovky méně. Můžeš oba zápasy co do atmosféry porovnat?
"V Havířově se diváci přišli podívat na celkem jednoznačný zápas, kde Tatran měl hru skoro celou dobu pod kontrolou. Kdežto v Ostravě to byl naprosto vyrovnaný souboj se vším všudy, co má rozhodující bitva mít, a tak se diváci mnohem hlasitěji a více emotivně zapojovali do průběhu utkání. Doufám, že na konci nadcházející sezóny si to budou moci zopakovat při obhajobě titulu."

Jak vidíš šance Vítkovic v letošní sezoně v lize a také European Cupu?
"Šance nebo spíše cíle jsou samozřejmě z mého pohledu nejvyšší. Obhajoba titulu určitě není nereálná. Věřím, že i bez takových osobností jako byli Dan Folta a Tomáš Sladký si budeme snažit ponechat titul o rok déle. V European Cupu to bude náročnější, ale myslím, že tým na to, abychom se mohli rovnat se špičkovými kluby Evropy, máme. V takovýchto zápasech rozhodují maličkosti, a pokud nám dopřeje štěstí, tak i zde můžeme uspět."

Rozhovor s Jiřím Juhaňákem připravil Roman Sladký
Foto: Roša

 
 

Zápasy

Neděle 9.8.2020
 
Ne 13.9.Hattrick Brno - Vítkovice 17:00
Pá 18.9.Chodov - Vítkovice  

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 0 0:0 0
2. Vinohrady 0 0:0 0
3. Sokoli Pardubice 0 0:0 0
4. Předvýběr.CZ Florbal MB 0 0:0 0
5. HU-FA Panthers Otrokovice 0 0:0 0
6. Bohemians 0 0:0 0
7. FBŠ Hummel Hattrick Brno 0 0:0 0
8. FBC ČPP Ostrava 0 0:0 0
9. Liberec 0 0:0 0
10. Česká Lípa 0 0:0 0
11. Chodov 0 0:0 0
12. Black Angels 0 0:0 0
13. Sparta 0 0:0 0
14. Tatran Teka Střešovice 0 0:0 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.