ON-LINE: 1. SC WOOW Vítkovice - Jögeva SK Tähe 12:4

15. října 2009, CD

Utkání začíná ve čtvrtek 15.října 2009 11:00 v Nord Aréně, Frederikshavenu. aktualizováno

1. SC WOOW Vítkovice - Jögeva SK Tähe   12:4 (6:1, 4:3, 2:0)

SESTAVA VÍTKOVIC: Ciompa.- Kološ, Brus, Suchánek P., Jelínek- Tokoš, Tomašík, Juhaňák- Hrubý V. (41.Janečka), Ťopek, Hrubý L.- Lehtinen, Vladař (33.Žák), Mustakallio (33.Mojžíšek)- 41.Jankulár P.

4 - 12  54.42 Karel Topek Patrik Janecka 1. SC Vitkovice

KOMENTÁŘ: Po úvodních dvou náznacích šancí estonského mistra se opratí utkání chopily s plnou vervou Vítkovice. Ve 3.minutě se dostal zpoza branky až do ideální střelecké pozice Lukáš Hrubý a otevřel skóre. O necelou minutu se utěšenou střelou z dálky prosadil Tuomas Mustakallio. V 9.minutě vyslal šikovně Tomašík do breku Martina Tokoše a ten zvýšil už na 3:0. V 11.minutě proběhl celé hřiště, jak je jeho dobrým zvykem, Petr Kološ a tahem přidal další branku. V téže minutě byl za nedovolenou vzdálenost vyloučen Vít Hrubý, ale byly to Vítkovice, které držely svého soupeře po dvě minuty v kleštích! Po krásné kombinaci "zužitkovali oslabení" Patrik Suchánek a do prázdné branky zakončující Martin Tokoš. V 19.minutě se navíc po další kombinaci ze středu trefil Jiří Juhaňák. Tähe je zralé na ručník, dokázalo sice korigovat brankou Roopa, ale schyluje se k jejímu dalšímu debaklu. Vítkovice navíc trefily v první třetině ještě tři tyčky (Tokoš, Lehtinen a Mustakallio)!

Druhou třetinu načal opět Tuomas Mustakallio, po něm se trefil 2x Milan Tomašík, jednou z toho z přesilovky. Vítkovice vedení 9:1 jakoby ukolébalo a tempo hry opadlo. Toho využilo Tähe a třemi brankami se vrátili alespoň trošku do utkání. Desátou branku ale trefil Fin Turkka Lehtinen, který doposud na turnaji trefoval pouze brankovou konstrukci. Od 33.minuty hrají i Mojžíšek s Žákem.

Do třetí třetiny poslaly Vítkovice i zbylé náhradníky Jankulára s Janečkou. Brankostroj se zadrhl a kromě zásahů Lukáše Hrubého a Karla Ťopka z brejku již další branky nepadly. V poslední vteřině utkání se bohužel zranil Lukáš Hrubý, dlouhé minuty ležel na hřišti a držel se za koleno. Jeho další působení a turnaji je zatím nejasné. Patrik Suchánek přihrál na polovinu branek Vítkovic.

Zítra nastoupí Vítkovice proti Wileru. V 17 hodin. Přineseme opět on-line přenos po třetinách.