Při premiéře se Slovenskem vyhráli Češi 8:0

13. února 2005, ČFbU

Historicky první vzájemný florbalový zápas Česko - Slovensko proběhl dnes dopoledne na mezinárodním turnaji v rakouském Salcburku. Čeští reprezentanti nakonec zvítězili 8:0 a podle očekávání celý Turnaj čtyř bez ztráty bodu vyhráli.

Proti Slovensku nasadilo trenérské trio Skružný - Zlatník - Tilander tři kompletní útoky, když celý zápas odehrál Foltův útok a zbývající tři ofennzivní tria se střídala po třetinách. Střelecky se český tým nakonec nejvíce prosadil hned v úvodní třetině, kdy skóroval čtyřikrát. Skóre otevřel Petr Kadlec, který v závěru třetiny přidal i druhý gól, mezitím se trefili i Petr Kožušník a Nesměrák. Oba posledně jmenovaní přidali po gólu i ve druhé třetině a reprezentační debutant Nesměrák tak díky tomu coby nejproduktivnější hráč českého týmu na turnaji získal po utkání od pořadatelů jako cenu zbrusu nové lyže! V závěrečné třetině pak zkompletoval svůj hattrick Petr Kadlec a na konečných 8:0 uzavřel Skácel.
Byl to pro nás asi nejtěžší zápas na turnaji, Slováci vzali první vzájemný souboj opravdu prestižně a do posledních sil bojovali o co nejlepší výsledek. Po druhé třetině jsme se snažili hráče namotivovat, aby se pokusili nastřílet do třetice čtrnáct gólů, ale nepovedlo se to. Jednak soupeř bránil opravdu důsledně a navíc jsme poprvé na turnaji hráli na tři pětky, takže to tempo nemohlo být stejně vysoké, jako při hře na dvě lajny. I tak ale celý turnaj splnil svůj účel, mladíci i nováčci potvrdili, že si reprezentace opravdu váží," zhodnotil poslední vystoupení v Rakousku reprezentační kouč Zdeněk Skružný.

Česko - Slovensko 8:0 (4 : 0, 2 : 0, 2 : 0)
Branky:
9., 17. a 48. P. Kadlec, 12. a 36. Petr Kožušník, 16. a 31. Nesměrák, 48. Skácel. Rozhodčí: Antretter a Dolzer (Rakousko). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Hráno v Salcburku (Rakousko).
Sestava Česka: Koráb - Nesměrák, Jakůbek; Mlynář, Kotlas; Vladař - Petr Kožušník, Cepek, Pavel Kožušník - Skalík, Folta, Richter - Ostřanský, Sladký, Kadlec - Skácel, Maleček, Hrubý.