Češi remizovali s Nory 4:4

07. prosince 2010, CD

I když ztratili vedení 4:1, potřebnou remízu přece jen udrželi a ze skupiny D postoupili z prvního místa. Vyhli se tak čtvrtfinále se Švédy, místo nich narazí dle předturnajových předpokladů na Estonce.

Po první třetině vedli Češi dvěmi góly Zálesného 2:0 a to ještě v posledních vteřinách trefili Brus s Tomašíkem tyčky! Ve druhé části snížili Norové střelou Straeteho z křídla. Při brance možná trošku zaspal jinak výborný brankář Kafka. Na začátku třetí třetiny se ujala dalekonosná petelice Jana Jelínka a když zanedlouho přidal čtvrtou branku Chrápek, nezdálo by se, že by se mělo utkání ještě jakkoli zdramatizovat. V 51.minutě ale Norové využili nechytatelnou chytrou střelou Evensena přesilovku a na hokejky českých florbalistů se vkradla nervozita. Za půlminutu navíc snížil Straete na rozdíl jednoho gólu a v 55.minutě dokonce vyrovnal skvělou tečí Nielsenovy střely Kronberg! Posledních pět minut se zdálo být nekonečných.

Nakonec ale Češi ubránili remízu 4:4, která jim díky lepšímu skóre zajišťuje první místo ve skupině a papírově lehčího čtvrtfinálového soupeře.

Česko – Norsko 4:4 (2:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky:
8:12 Zálesný (Richter), 18:01 Zálesný (Skalík), 42:00 Jelínek (Tomašík), 46:02 Chrápek – 39:06 Straete (Sletten), 50:35. R. Evensen (Fauskanger), 51:08 Straeten (Eriksen), 54:44 Kronberg (Nielsen). Střely na branku: 21:20. Rozhodčí: Erhard, Renz (oba Švýc.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 555.
Sestava: Kafka – Chrápek, Jakůbek, Deutsch, Garčar, Brus, Jelínek – Skalík, Sikora, Zálesný – Ostřanský, Fridrich, Richter – Šebek, Sladký, Tomašík – 38.-39. navíc Jendrišák.

Další program českého týmu na MS:
Středa 8.12. 19:30 Česko-Estonsko, čtvrtfinále MS, PP ČT4 Sport
v případě postupu:
Pátek 10.12. 16:30 Finsko-Česko, semifinále, PP ČT4 Sport

Zápas o třetí místo se hraje v sobotu ve 12 hodin našeho času, turnaj pak končí velkým finále v 15 hodin.