Semifinále Poháru České pojišťovny

08. prosince 2011, CD

Vítkovice mají po šesti letech opět možnost probojovat se do finále českého poháru! Mezi vynikající otrokovické publikum se chystá i přibližně třicítka nejvěrnějších vítkovických fanoušků. Chystá se velké florbalové utkání

Zatímco první semifinále hrané v Praze mezi Chodovem a nedalekou Mladou Boleslaví navštívilo ostudných 110 diváků, na hřišti letošního extraligového nováčka se očekává návštěva čtyřnásobná. Kromě tradičně bouřlivého domácího publika se na florbalové atmosféře budou podílet i vítkovičtí "ultras".

Vítkovice měly vítězství v domácím poháru na dosah v roce 2005, kdy podlehly ve finále Tatranu 4:7, rok poté sahaly po finálové účasti znovu, ale v první minutě prodloužení semifinále s Havířovem je zastavil Matěj Jendrišák. Ten teď již v dresu Chodova jako první finalista čeká na soupeře, který vzejde ze souboje Otrokovic s Vítkovicemi. Chodov totiž v úterním semifinále porazil Mladou Boleslav 6:3.

Otrokovice se nejdále dostaly v roce 2009, kdy jim postup do semifinále zhatil ve třetí minutě prodloužení přesilovkovou trefou Fabián a Panteři tak vypadli s Bulldogs Brno 3:4 po prodloužení.

Nejproduktivnějšími pohárovými hráči Vítkovic jsou Zdeněk Žák (5+7), Martin Tokoš (6+5), Lukáš Hájek (5+4) a Jan Jelínek (5+4). Z Otrokovických to nejvíc "lepí" obránci Matěji Kostkovi (3+4), Karlu Ťopkovi (2+5), Martinu Krkoškovi (3+3) a Matěji Koňaříkovi (0+6).

Utkání začíná v otrokovické hale na Štěrkovišti od 19 hodin. Otrokovice se v letošním ročníku poháru představí doma podruhé, ve čtvrtfinále v infarktovém závěru porazily 5:4 po prodloužení Bulldogs Brno.
      Jedno je jisté. Vítkovice se letos v poháru na domácím hřišti nepředstaví ani jednou. Finále je totiž plánováno na pondělí 19.prosince na 19 hodin v Praze.

Cesta pohárem Vítkovice:

4.kolo:
FBC Orca Krnov - 1. SC Vítkovice 6:21
18. Daniel Hrbolka, 19. Tomáš Kondrát, 25. Jiří Planý, 32. Daniel Hrbolka, 34. Dominik Sobotka, 50. Ondřej Miškov - 3. Jan Jelínek, 7. Zdeněk Žák, 8. Lukáš Řezanina, 13. Lukáš Hájek, 16. Zdeněk Žák, 17. Martin Tokoš, 25. Lukáš Hájek, 25. Martin Tokoš, 27. Petr Kološ, 29. Patrik Suchánek, 30. Jan Jelínek, 34. Petr Kološ, 36. Jakub Hubálek, 37. Lukáš Hájek, 41. Jan Jelínek, 45. Jiří Mojžíšek, 53. Petr Kološ, 56. Lukáš Hájek, 57. Zdeněk Žák, 58. Lukáš Veltšmíd, 59. Zdeněk Žák; rozhodčí: Jan Blahut - Lukáš Svrček; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 38; zásahy brankářů: Petr Herel 25, René Frydrych 19 - Marcel Suchánek 11, Roman Ciompa 13; po třetinách: 2:6, 3:8, 1:7;

Osmifinále:
1. FBK Rožnov p/R - 1. SC Vítkovice 0:11
18. Radim Polášek, 19. David Matúš, 33. Oldřich Sova, 35. Oldřich Sova, 37. Jan Jelínek, 38. Jan Jelínek, 43. Martin Tokoš, 45. Lukáš Hrubý, 46. Lukáš Veltšmíd, 54. Jakub Hubálek, 60. Lukáš Řezanina; rozhodčí: Jan Blahut - Lukáš Svrček; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 326; zásahy brankářů: Petr Holčík 33, Marek Obšivač 12 - Marcel Suchánek 20; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:5;

Čtvrtfinále:
FBŠ Hattrick Brno - 1. SC Vítkovice 3:7
9. Jan Hlaváček, 16. David Hauser, 28. Roman Houbal - 10. Martin Tokoš, 15. Martin Tokoš, 30. Zdeněk Žák, 35. Patrik Suchánek, 41. Lukáš Hájek, 42. Martin Tokoš, 50. Patrik Suchánek; rozhodčí: Pavel Rýznar - Jiří Vidlař; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 173; zásahy brankářů: Martin Dejmal 20 - Lukáš Souček 10; po třetinách: 2:2, 1:2, 0:3;

Cesta pohárem Otrokovice:

4.kolo:
FBC Peaksport Litomyšl - Panthers Otrokovice 0:12
14. Václav Večeřa, 17. Karel Ťopek, 20. Jaroslav Vaněk, 25. Lukáš Uhrinovský, 30. Peter Klapita, 31. Michal Nagy, 31. Jaroslav Vaněk, 38. Tomáš Sovják, 42. Filip Ručka, 46. Lukáš Uhrinovský, 49. Michal Nagy, 59. Daniel Mikeška; rozhodčí: Jiří Němec - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 192; zásahy brankářů: Jakub Řezníček 13, Milan Bártek 5 - Radovan Michajlovič 18; po třetinách: 0:3, 0:5, 0:4;

Osmifinále:
FBS Olomouc - Panthers Otrokovice 4:18
33. Martin Willmann, 46. Martin Jakubec, 49. Jakub Krnáč, 54. Jan Hél - 6. Jan Valčík, 7. Matěj Kostka, 17. Michal Kořený, 22. Václav Večeřa, 25. Jan Valčík, 26. Martin Krkoška, 30. Jan Valčík, 31. Jan Valčík, 31. Lukáš Petřík, 38. Martin Krkoška, 39. Michal Vašut, 47. Michal Kořený, 52. Martin Krkoška, 54. Matěj Kostka, 56. Daniel Mikeška, 58. Matěj Kostka, 58. Zbyněk Molnár, 60. David Stavjaník; rozhodčí: Michal Ďopan - Ondřej Jüngling; vyloučení: 3:2; využití: 2:3; diváků: 120; zásahy brankářů: Ondřej Porwisz 2, Jakub Štursa 22 - Zdeněk Habrman 9; po třetinách: 0:3, 1:8, 3:7;

Panthers Otrokovice - Bulldogs Brno 5:4p
21. Karel Ťopek, 34. Juraj Matějka, 49. Lukáš Petřík, 53. Michal Nagy, 65. Lukáš Petřík - 13. Luděk Ondráček, 18. Jiří Koutný, 18. Jakub Mendrek, 40. Petr Jeski; rozhodčí: Martin Kotala - Pavel Hála; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 248; zásahy brankářů: Zdeněk Habrman 18 - Lukáš Bábíček 33; po třetinách: 0:3, 2:1, 2:0, 1:0;