Mustang zachránil téměř ztracenou sezonu

29. dubna 2013, CD

Vynikajícím závěrem zachránil Mustang spackanou sezonu. V posledních osmi zápasech ztratil pouze čtyři body za dvě remízy a nakonec skončí sezonu na sedmém místě, prvním nad letou přísnou hranicí sestupu.

Po dvanácti odehraných kolech měl Mustang na svém kontě pouze žalostných osm bodů a záchrana byla v nedohlednu. Pak přišla výhra nad posledním 2.MVILem a dvě remízy 4:4 s ČSKA Ostrava a Starou Vsí. Šňůrou posledních pěti vítězných zápasů ale Mustangové uhájili svoji příslušnost v MS lize mužů. Škorpiony, kteří o pár dní později skolili první Rožnov B, rozstříleli dokonce 13:3! Zvládli i utkání o bytí a nebytí s Kopřivnicí B a porazili i o postup bojující Domaslavice. Poslední dva zápasy čekaly Mustangy o uplynulém víkendu.

Páteční předehrávku posledního kola Mustang zvládl na jedničku, 2.MVIL začal kousat až od stavu 5:0 pro vítkovické Mustangy. Dvěma góly sice hosté zdramatizovali zápas, pak ale dovršil hattrick Tomáš Krásný. Na další snížení Jana Matúše reagoval poslední brankou kapitán Ondřej Bojko.

V sobotu pak Mustang nutně potřeboval k udržení naděje na záchranu porazit svého velkého soupeře Starou Ves Vosy, se kterými vždy hraje krásná a do poslední minuty vyrovnaná utkání.
      Stará Ves začala lépe a do vedení šla již ve 4.minutě po dobře zahraném volném úderu v nebezpečné vzdálenosti Mařádkovy branky. Mustang byl ve hře ale výrazně lepší a vypracovával si řad šancí, které ale většinou končily na tradičně výborném Davidovi v brance Vos. ten nestačil až na střelu Adama Kořínka, kterou sice hostující brankář vyrazil nad sebe, ale míček nakonec doskákal až za jeho záda.
      Drama pokračovalo i ve druhé části. Rozhodující moment utkání se udál v jeho 23.minutě, kdy dostal míček na pravý mantinel Grobelný, překvapivě nešel do své typické kličky, ale přesně našel na levé tyčce číhajícího úplně volného Ondřeje Bojka, který míček napálil do sítě.
      Ve třetí třetině Stará Ves utáhla šrouby. Samostatný únik Staré Vsi kryl skvělý Petr Mařádek, za chvíli vítkovického brankáře zachránila tyč! Dvě a půl minuty před koncem dodal klid na hokejky hráčů Mustangu Jaromír Veselý, který po kombinaci s Mojžíškem stanovil konečný stav na 3:1.

K záchraně ještě ale Mustang potřeboval, aby Opava B v neděli na posledním turnaji sezony v Českém Těšíně klopýtla. A to se také stalo, Krnov ji rozstřílel 7:2. Mustang slaví záchranu, letos téměř zázračnou!
      Jiří Mojžíšek, od poloviny sezony co by jeden z dvojice trenérů, slaví po zisku titulu s A-týmem v Superfinále s Chodovem před deseti a půl tisíci diváky další velký úspěch :)