Vítkovice postoupily do semifinále

06. března 2005, CD

Torpedo Haviřov 3.61 kB1. SC SSK Vítkovice 2.3 kBTřetí čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Havířovem přineslo obrovskou bitvu se šťastnějším koncem pro florbalovější Vítkovice. V utkání zazvonilo hodně tyčí, tu první trefil v 5.minutě z otočky Gajdoš, o dvě minuty se však již mohl radovat, když z jeho přihrávky těžil ranou z pravého křídla Michalík

Torpedo Haviřov 3.61 kB1. SC SSK Vítkovice 2.3 kBTřetí čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Havířovem přineslo obrovskou bitvu se šťastnějším koncem pro florbalovější Vítkovice. V utkání zazvonilo hodně tyčí, tu první trefil v 5. minutě z otočky Gajdoš, o dvě minuty se však již mohl radovat, když z jeho přihrávky těžil ranou z pravého křídla Michalík. V 8.minutě zahrozil Kožušník a od tohoto okamžiku až do konce třetiny počítali šance jen hosté. V 10.minutě dobře pálil Vavrečka, za minutu tahem mladý Tomašík, Szilvásiho však nepřekonali, za chvíli promáchl před prázdnou brankou Sladký. Vaněk, ani dvakrát Vavrečka se zblízka neprosadili. V 19.minutě vybídl Vavrečka Sladkého, ten se však ještě zastřeloval. Tlak gradoval na sklonku třetiny, Brus trefil ostrou ranou zblízka Szilvásiho helmu, Hrubý minul ve vyložené šanci. 7 vteřin před koncem 1.části byl za oplácení vyloučen Sladký, ale přesilovka Havířovu štěstí nepřinesla. Kantor už po 38 vteřinách chyboval, Vladař se kolem něj protáhl a byl zastaven pouze za cenu faulu. Nařízené trestné střílení s velkým přehledem proměnil tradiční exekutor samostatných nájezdů proti Havířovu Rohel. V základní části prováděl ještě dva a oba proměnil. Agresivita domácího kapitána stoupala s každou minutou. Nejprve u rozhodčích dlouho protestoval proti trestnému střílení a pak si zlost vybil na Vladařovi. Nabídnutou přesilovku Vítkovice po rychlé souhře Hrubého se Sladkým zpoza branky využily. Vítkovice vyčítily šanci rozhodnout zápas, Švancer v obrovské šanci nedal, akrobaticky se neprosadil ani Vavrečka. Ve 26. obelstil Michalík Vladaře a ranou z levého křídla k tyčce vyrovnal. Havířov byl na koni. Michalík mohl ještě v téže minutě strhnout vedení na domácí stranu, ale Grečmal byl proti. Pak se skvěle položil Gajdoš do Kožušníkova pasu, ale nedal. Ve 29. ztratil Brus míček uprostřed hřiště, Kantor prostřelil bránícího Sladkého, ale míček se odrazil do vzduchu, připlachtil Grečmala a zapadl šťastně do jeho klece. Pak začaly Vítkovice zvonit na Szilvásziho branku, bekhendy Sladkého i Švancera skončily na pravé tyči. Tlak Vítkovic zesílil na konci třetiny, ale ani Vladařovi, ani ve vyložené šanci Vavrečkovi se vyrovnat nepodařilo. To se povedlo až ve třetí třetině po rychlé souhře v rohu Hrubému. Švancer se vybral smůlu natřikrát. Nejprve nastřelil tyč, pak jeho pokus Szilvási neudržel, ale havířovská obrana míček poskakující po brankové čáře odpálila do bezpečí a nakonec trefil z křídla břevno. Havířov se ale nevzdal, na Švancerovy šance odpověděl Kožušník ranou do Grečmalovy helmy, pak jej vyzkoušel i Kajpuš z rychlého protiútoku, i střelou z dálky T.Kantor. V 53. tečoval Vladařovu střílenou přihrávku Vavrečka a urval Vítkovicím rozhodující vedení. V 55.neudržel nervy na uzdě Lukeš a jeho vyloučení potrestal po přesného Hrubého pasu před prázdnou branku Sladký- 5:3. Definitivně rozhodnout mohl Mimra, ale tváří v tvář Szilvásimu neuspěl. Poslední šanci vzal Havířovu Kantor. Dvě minuty před koncem zbytečně vrazil do Vladaře, rozhodčí chybně vyloučili vedle stojícího Kaletu, Kantor se však nechal vyloučit za protesty a Havířov šel tak do tří. V přesilovce nebyl vyloučen po dalším brutálním zákroku Kožušník, rozbitou hlavou to odnesl Hrubý. Nakonec tedy do semifinále po výsledcích 8:5, 8:3 a 5:3 postupují Vítkovice.

Torpedo Pegres Havířov – 1.SC SSK Vítkovice  3:5 (1:0,2:2,0:3)

Havířov: Szilvási- Kantor T., Hošek, Kowal, Jochman- Kožušník M., Michalík, Gajdoš- Kaleta (22.Lukeš), Kantor R., Kajpuš.

Vítkovice: Grečmal- Rohel, Tomašík, Vladař, Brus- Švancer Ro., Mimra, Vaněk- Hrubý, Sladký T., Vavrečka.

Branky a nahrávky: 7.Michalík (Gajdoš)-1:0, 21.Rohel (tr.s.)-1:1, 23.Sladký T. (Hrubý)-1:2, 26.Michalík (Kowal)-2:2, 29.Kantor R.-3:2, 43.Hrubý (Sladký T.)-3:3, 53.Vavrečka (Vladař)-3:4, 55.Sladký T. (Hrubý)-3:5

Vyloučení: 4:1, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0
Rozhodčí: Kotala