Nejlepší hráči mužského Superfinále

09. dubna 2014, CD

V roce 2012 opanoval Superfinále střešovický Milan Fridrich, dal tři góly. Loni to byl Lukáš Veltšmíd, který nasměroval dvěmi zásahy Vítkovice za titulem.

Nejlepší hráč Superfinále 2013
LUKÁŠ VELTŠMÍD (1. SC WOOW Vítkovice)

Univerzální hráč, který zasáhne letos do třetího Superfinále. V tom prvním hrál v útoku a neprosadil se.

LUKÁŠ VELTŠMÍD

ZGABTM
2010/1120002
2011/12301712292
2012/13252117384
2013/14*3220143414

V Superfinále 2013 proti Chodovu udeřil co by obránce dvakrát během první třetiny a nasměroval Vítkovice k titulu. A byly to dvě nádherné individuální akce. V té první svoji střelu nechytatelně přišpendlil do růžku Binderovy branky a to tak prudce, že se míček odrazil zpátky do hřiště. Rozhodčí však stáli dobře a nádherný gól viděli. V 18.minutě prošel sám po pravé straně až před chodovského brankáře a zkušeně jej technickou střelou přehodil.
Veltšmíd nadchl přes deset tisíc diváků v O2 Aréně a byl zvolen Extrahero Superfinále. Další z talentů vítkovického florbalu si tak již nahlas řekl i o reprezentační dres a byl vyslyšen.
I letos patří Lukáš Veltšmíd k tahounům Vítkovic. V základní části nasbíral 24 bodů, dalších 10 přidal v dlouhých sériích proti Brnu a Mladé Boleslavi. Má v nohou 13 těžkých utkání play-off, stejně jako jeho spoluhráči. Všichni teď měli dost dlouho na to, aby nabrali síly na poslední letošní zápas. Kdo by to byl po zpackaném začátku sezony řekl, že si Vítkovice zahrají i třetí české Superfinále! A přece, tým se semkl a právě v jeho týmovosti a soudržnosti tkví jeho síla. Podaří se opět dojít až na vrchol? Vítkovice obhájily titul jen jednou v historii, a to v roce 1997. To už je 17 let..

Nejlepší hráč Superfinále 2012
MILAN FRIDRICH (Tatran Střešovice)

Po Superfinále 2012 jej trenér Vítkovic Radomír Mrázek nazval válečným veteránem, který skolil jeho tým. Hattrickem!

2013/14*302215372

Milan Fridrich nejprve ve 32.minutě po výborné práci na brankovišti střelou z otočky vyrovnal na 1:1. Podruhé vyrovnával o sedm minut později, to když na Kološovu trefu odpověděli červení brejkem, který zakončoval pod břevno právě Fridrich. Hattrick dokonal v prodloužení v přesilové hře. Ve svém nejsilnějším operačním prostoru, na brankovišti, napálil Podhráského přihrávku za Součka a rozhodl o titulu pro Tatran.

Jeho přínos týmu je obrovský. Je tahounem, motivátorem, nepostradatelným hráčem. Teď je mu 34 let a znovu se postaví v Superfinále proti Vítkovicím.

V základní části byl s 20 góly nejlepším střelcem svého týmu, v play-off se drží poněkud zkrátka. V 8 zápasech nastřádal jen 5 bodů za 2 góly a 3 asistence. Jeho tým ale i tak prošel přes Spartu i Otrokovice nejrychleji, jak mohl. Bude toto střešovickou výhodou nebo nevýhodou?