Mustangové zažili nejlepší Czech Open

21. srpna 2014, CD

Vyhrál skupinu a pak vyprovodil i ambiciózní mladíky z Trnavy. Mustang na Czech Openu nezklamal.

Mustangové přijeli do Prahy jako vždy ve výborné náladě a tentokrát si s sebou přibalili i parádní florbalovou formu. Již ve středu večer ve velice neformálním přátelském zápase hraném po desáté hodině večerní vyprovodili pozdějšího vítěze kategorie Muži 1.MVIL Ostrava 5-0 po prodloužení.

Je již nepříjemnou tradicí, že Mustangové otevírají turnaj jedním z prvních zápasů na programu. Ani letos tomu nebylo jinak a tak Mustangové měli co dělat, aby se ráno stihli přemístit z Klamovky na Chodov, kde je již v 8:20 čekali poctivě připravení Pražáci FbC Panthers. Stihli to téměř všichni, až na dva. Mustangové ale předvedli parádní výkon, především pak Jirka Mojžíšek, který nejprve střelou z dálky otevřel skóre, pak po důrazné práci Zdeni Pavlištíka, který vybojoval zdánlivě ztracený balónek, přidal do prázdné branky druhý zásah a nakonec vyslal na steč Libora Veselého, který přidal třetí gól! Panthers byli sice technicky šikovnější, ale proti válečníkům z Ostravy se zmohli jen na kosmetickou korekci skóre v poslední minutě. Škoda, výborně chytající Petr Mařádek by si nulu zasloužil.

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang - FbC Panthers 3:1 (1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10.Mojžíšek (Pavlištík)-1:0, 21.Mojžíšek (Pavlištík)-2:0, 29.Veselý L. (Mojžíšek)-3:0, 29.Turianský (Ptáčník)-3:1

Na druhý zápas si Mustangové museli počkat přes devět hodin a tak mohli shlédnout např. výhru jejich kolegů z A-týmu nad Otrokovicemi či jejich skvělou bitvu s Pixbem, která nakonec skončila smírem 5-5. Teprve v 18:20 se postavili proti německému Floorball Penguins. Bohužel kvůli problémům s klíčema od pokoje dorazila dvojice Vláďa Blahož-Tom Lichnovský až na posledních pár minut a Mustang tak odehrál téměř celý zápas na tři obránce. Ti ovšem moc práce neměli, stejně jako Roman Ciompa, který si mohl v brance klidně ustlat. Téměř neškodní Penguins mohli děkovat Mustangům za milosrdnou porážku 2-0, kterou obstaral dvěma zásahy Tom Krásný.

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang - Floorball Penguins (GER) 2:0 (2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9.Krásný-1:0, 11.Krásný (Mojžíšek)-2:0

Čtvrteční večer si většina Mustangů zpříjemnila v kině kvalitním snímkem Očista 2: Anarchie a poté jej odborně rozebrala v malebné restauraci Knoflík.

Ale zpátky na hřiště! Situace ve skupině se díky výhře Panthers nad švýcarským Baden-Birmenstorfem 1-0 vyvinula tak, že Mustangům stačila k prvnímu místu ve skupině v posledním zápase proti Švýcarům i prohra o jeden gól. Prohra o dva by je odsunula na druhé, prohra o tři a více dokonce na třetí místo! Tentokrát již kompletní sestava Mustangu předvedla poctivý výkon, skvělý Petr Mařádek dlouho krotil všechny pokusy Švýcarů, Mustagové se klasicky zastřelovali. Po šancích Ondry Bojka a Mira Veselého přišel kontr, z něhož padl úvodní gól zápasu. Na něj ale odpověděl Jirka Mojžíšek, který míček do branky Švýcarů doslova dokopal. Výsledek se již nezměnil a Mustangové poprvé v historii vyhráli skupinu Czech Openu! A bez jediné porážky! Z prvního místa postoupili rovnou do třetího kola play-off, tedy do 1/32 finále hraného až v sobotu dopoledne.

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang - Unihockey Baden-Birmenstorf (SUI) 1:1 (0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19.Burger (Brunner)-0:1, 28.Mojžíšek-1:1

Volný pátek využili Mustangové k odpočinku, sledování zápasů elitních kategorií, návštěvy fotbalového stadionu na Letné, kde Baník večer slavně porazil Spartu, a nakonec regeneraci v rockovém klubu Vagón.

Již vítězství ve skupině bez jediné porážky a postup do 1/32finále označil tento ročník Czech Openu pro Mustangy za nejlepší v historii. Ještě vylepšit ho mohlo vítězství nad FBC 11 Trnava. Do branky se postavil Roman Ciompa a práce měl již rozhodně více než v zápase s Němci v základní skupině. Oproti tomu se dlouho trápili i vítkovičtí střelci, nejvíce asi Martin "Usáma" Grobelný. Tlak Mustangu hasili Slováci nedovolenými přestupky a na sklonku první poloviny z toho pramenila přesilovka 5 na 3. Tu využil ranou z první Jirka Mojžíšek a již počtvrté se chopil fotoaparátu při pořizování hromadné fotky po vstřeleném gólu. Trnava se prosadila ve druhé půli jednou jedinkrát, když Romanovi propadla zacloněná střela z půlky. Když v předposlední minutě odmítl Usáma Grobelný rozhodnutí po trestuhodném "fatálu" slovenského obránce, utkání dospělo až do nájezdů, v nichž si ale tentýž vítkovický hráč spravil náladu a v páté sérii samostatných nájezdů poslal Mustangy do 1/16finále!!!

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang - FBC 11 Trnava 2:1ts (1:0, 0:1- 2:1/5)
Branky a nahrávky: 14.Mojžíšek (Sladký)-1:0, 20.Czeczotka-1:1, rozhodující samostatný nájezd proměni Grobelný.

Vynikající úspěch mohli Mustangové ještě více prohloubit v sobotu večer v hale na Jižním Sportovním v souboji s pražskými Black Angels. Bývalí hráči Future byli favorité, ale bojovný Mustang vzdoroval až do poslední chvíle. Ba co víc, mohl jít do vedení již v první minutě! Branka Martina Grobelného ale nebyla uznána pro hru vysokou holí. Pak udeřilo na druhé straně, když Nekola našel ztracený míček dříve než náš obránce a nedal Mařádkovi šanci. Za chvíli ale přišla fantastická individuální akce Martin Grobelného ve vlastním oslabení, vykoupal dva obránce i brankáře a do prázdné branky již nebyl problém míček dovézt. A Mustang mohl opět jít do vedení! Další šanci neskutečného Grobelného zastavili skoprnělí Black Angels za cenu trestného střílení! To bohužel sám postižený neproměnil. Škoda. A o to větší, když v 11.minutě nepohlídali Mustangové na brankoviště Vlasáka a Black Angels opět vedli. Stav 2-1 vydržel téměř až do konce utkání. Na vyrovnání šance byly. Krásný trefil tyč, Gajda šel po návratu z trestné sám na brankáře! Nic z toho. Deset vteřin před jeho koncem, když už Mustang hrál v oslabení a vabank, upravil skóre na 3-1 z trestného střílení Vaculík.

1. SC Vítkovice Oxdog Mustang - Black Angels 1:3 (1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4.Nekola (Kiprov)-0:1, 7.Grobelný (Sladký)-1:1, 11.Vlasák (Vaculík)-1:2, 30.Vaculík (tr.s.)-1:3

Zápasy

Neděle 23.1.2022

Čt 27.1.Ostrava - Vítkovice 17:00
Ne 30.1.Chodov - Vítkovice 17:00

Bleskovky

Mini přípravka 15.12.21

POZOR Mini přípravka ve středu 15.12.2021 je posunuta od 16:00 do 17:00. Důvodem změny je pohárový zápas mužů
Po 13.12.2021

Zrušené tréninky 19.11.

POZOR V pátek 19.11.2021 jsou zrušené všechny tréninky na SC Dubina. Důvodem je víkendová akce na hale (pátek až neděle)
So 13.11.2021

Mini přípravka 17.11.21

POZOR Mini přípravka ve středu 17.11.2021 je zrušena. Důvodem změny jsou zápasy mužů a žen