První mužské derby v sezóně je tady!

10. listopadu 2014, Zuzana Košťálová

Na muže Vítkovic čeká další prověrka v podobě městského derby s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Utkání se odehraje na ČPP Aréně v Ostravě 11. 11. od 18:00. Přijďte mužský A-tým podpořit!

Mužům se v posledních dvou kolech AutoCont extraligy vůbec nedařilo. Nejdříve podlehli Mladé Boleslavi 2:5 a v nedělním duelu neudrželi své vedení s Brnem a prohráli nakonec 3:6. To ostravskému FBC se v sobotu na ČPP Aréně povedlo nečekaně zvítězit 6:5 právě nad Mladou Boleslaví a získat tak do tabulky cenné body.

V tabulce patří Vítkovicím stále třetí místo s osmnácti body. Ostrava se vyhoupla na devátou pozici se ziskem devíti bodů.

20. 9.: 1. SC Vítkovice Oxdog - Panthers Otrokovice 7:1

Nejbodovanějším hráčem FBC Ostrava je Patrik Šimíček (5+4) a hned v závěsu za ním jsou tři hráči s osmi kanadskými body. Jsou jimi Dan Kašovský (5+3), Marek Švajný (4+4) a Petr Krzyžanek (3+5).

Kanadské bodování Vítkovic suverénně vede Lukáš Hájek (12+8). Na druhé pozici se pyšní obránce Jakub Hubálek (6+6) a po osmi bodech mají Pavel Brus (3+5) a Jan Šebesta (3+5).

Ostrava v brance protočila tři brankáře. Nejvíce minut má odchytáno Štěpán Laja (4.28 obdržených gólů na zápas). Záda mu kryjí Jan Mazánek (7.29) a Lukáš Robenek (7.35).

V brance Vítkovic se zatím objevili dva gólmani. Brankářskou jedničkou Vítkovických je Lukáš Souček (4.00) a v záloze je nachystán Jakub Rataj (2.04).

Za posledních pět sezón spolu tito městští rivalové sehráli patnáct zápasů. Z nich devět vyhrály Vítkovice.

20. 1. 2010: 1. SC WOOW Vítkovice - FBC BiX Ostrava 6:3

Nenechte si toto první letošní derby ujít. Zápas se odehraje od 18:00 na ostravské ČPP Aréně, televizní přenos začíná na ČT Sport o 15 minut dříve. Ovšem nic se nevyrovná atmosféře přímo na hale. Kluci budou potřebovat vaši podporu!