Junioři po polovině sezóny na první pozici!

24. listopadu 2014, Petr Blakala

Vítkovičtí junioři mají za sebou jedenáct odehraných utkání, což je přesně polovina z letošní sezony.

TJ JM FAT PIPE Chodov – 1. SC Vítkovice Oxdog 2:4

Vítkovičtí junioři vyrazili v sobotu kolem jedenácté hodiny dopolední na daleký výjezd. První utkání sehráli proti nováčkovi z Chodova, v neděli je čekal souboj s Náchodem. Po několikahodinové cestě do Prahy florbalisté rytíře Vítka pevně věřili v zisk tří bodů. Nebylo to však zcela jednoduché – museli se totiž dostat přes pevnou obrannou zeď Chodova. Prvních dvacet minut branku nepřineslo, a tak si méně než 40 diváků muselo počkat až do následující periody. Tam se nejdříve prosadili domácí hráči, kteří využili přesilovou hru. Vítkovice však odpověděly dvěma brankami, čímž otočily vývoj utkání na svou stranu. V posledních dvaceti minutách byly k vidění další tři branky – z toho dvě ze strany Vítkovic. Po šedesáti minutách svítilo na časomíře skóre 4:2 ve prospěch vítkovických hráčů. Ti tak mohli spokojeně odjet zpátky na hotel.

Florbal Primátor Náchod – 1. SC Vítkovice Oxdog 5:12

Odjezd z Prahy do Náchoda byl plánován na 10. hodinu – cesta byla poklidná, hráči se soustředili na zápas. Po dvou hodinách byli junioři na místě a na řadu přišel společný oběd v místní restauraci. Do utkání vstoupili lépe florbalisté vítkovického celku, kteří otevřeli skóre už ve třetí minutě. Po první periodě, kterou hosté vyhráli 4:1, mohli být spokojenější hráči rytíře Vítka. Druhá část hry přinesla stejný počet branek, a tak po čtyřiceti odehraných minutách byl rozdíl mezi týmy šestibrankový. Posledních dvacet minut žádné zásadní změny nepřineslo, nastalo pár změn skóre a finální výsledek zněl 12:5. Junioři si tak připisují dalších šest bodů, vyhoupli se na první pozici tabulky a další zápasy odehrají 6. a 7. 12. Nejprve od 20:00 proti Ústí nad Labem, na druhý den je čeká souboj se střešovickým Tatranem.