Zatímco muži mají pauzu, ženy se vydají na Tatran

04. prosince 2014, Zuzana Košťálová

V neděli 7. 12. se vydají ženy rytíře Vítka do Střešovic, kde vyzvou soupeřky z Tatranu. Utkání začne v 16:00.

Vítkovice jsou zatím jako jediné v tabulce extraligy žen neporažené. Už v neděli 7. 12. od 16:00 se utkají v dalším kole základní části s Tatranem Střešovice. Odvetný zápas se uskuteční na hale ve Střešovicích.

Naopak desátému Tatranu hodně dlouho trvalo se odlepit z úplného dna tabulky. Nyní však přeskočil Jičín i Vinohrady a s devíti body se ještě může zapojit do bojů o play-off. Střešovické ženy mají na kontě devět bodů když dvakrát porazily FBK Jičín a jednou Vinohrady. První vzájemný zápas vyhrály jednoznačně Vítkovice v poměru 11:2, kde se bodově nejlépe zadařilo Haně Sládečkové (1+4). Po dvou vstřelených brankách si pak připsaly Šponiarová, Niemcová a Paloncyová.

FbŠ "pipni.cz" Bohemians - Tatran Omlux Střešovice 7:0

Kanadské bodování Tatranu vede Barbora Zabavská se sedmi body (4+3), o bod méně má Adéla Kramperová (3+3) a po pěti bodech mají Karolína Vachušková (4+1) a Barbora Beranová (3+2).

Ve svatyni Střešovic se zatím prostřídaly tři brankářky. Nejvíce odchytaných minut má Kateřina Blahutová (380 minut), druhou nejvíce nasazovanou brankářkou je Alexandra Nováková (220 minut) a trio doplnila juniorka Tereza Skaličková (60 minut).

Kanadské bodování Tatranu:

1. Barbora Zabavská - 7 (4+3)
2. Adéla Kramperová - 6 (3+3)
3. Karolína Vachušková - 5 (4+1)
4. Barbora Beranová - 5 (3+2)

Vítkovice jsou v produktivitě o dost silnější než jejich nedělní soupeřky. Na prvním místě v kanadském bodování vítkovického týmu je Denisa Ratajová (11+13), druhé místo obsazuje Hana Sládečková (13+10) a pomyslné stupně vítězů uzavírá Denisa Ferenčíková (10+10).

Na pozici brankářek nedošlo zatím k žádné změně a pravidelně se tak střídají Lenka Kubíčková a Hana Ranochová.

Pokud se nevydáte děvčata podpořit přímo do Prahy, můžete sledovat textový onlajn přenos zde.