Muži udělili Bulldogs lekci z produktivity

03. října 2016, Vlaďka Zoubková

V dohrávce 4. kola se Vítkovice představily na půdě jihomoravské metropole.

Účet zápasu otevřeli již ve druhé minutě domácí v oranžovočerných dresech, zásluhou Jana Křivy. Zápas začal v ostrém tempu, Bulldogs od začátku praktikují tvrdou hru plnou osobních soubojů. V polovině třetiny skóre vyrovnává Ondřej Firda, hra se vyrovnává a hosté začínají být při chuti. Tvrdé ataky ze strany Bulldogs dávají Vítkovicím zabrat, ale vicemistři dokáží využívat mezer v brněnské osobce a to se jim vyplácí. Po jedné takové chybě posílá Martin Nehera hosty do vedení, které z dalšího protiútoku potvrzuje Marek Bräuer – 1:3. Na začátku prostřední části domácí snižují díky Václavu Černochovi, po asistenci Víta Hrubého. Vítkovičtí se opět dostávají do dvougólového náskoku po perfektní šibenici Lukáše Pešata, brankář Kuhn byl bezmocný. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, brankáři mají napilno. Bulldogs snižují na 3:4 po trefě Milana Tichého. Na opačné straně po spolupráci Matejčíka s Rýparem je to znova o dvě branky – 3:5. Tímto výsledkem končí druhá dvacetiminutovka. V poslední části udávají tempo hry hosté, Brno se prosazuje jen zřídka. Ve 44. minutě zavelel k útoku Marek Matejčík a dvěma góly v rozmezí tří minut odskakuje na čtyřbrankový rozdíl. Vítkovice jsou na koni, z hladového buldoka je rázem na hřišti zmatený jorkšír, pobíhající sem a tam. Osmý gól přidává Jan Šebesta, domácí se chytají stébla po trefě Patrika Fabiána. Brno nemá co ztratit a zkouší variantu s šesti hráči. Gólový účet nakonec podtrhuje opět Jan Šebesta a v poslední minutě zápasu Josef Rýpar. Televizní utkání tak končí desátým gólem do sítě domácích, znamenající také desáté vítězství Vítkovic za sebou na hřišti Bulldogs.