Po dvou prohrách muži naplno bodovali

17. listopadu 2016, Vlaďka Zoubková

O výhře domácích se rozhodovalo v těsném závěru utkání.

O státním svátku 17. listopadu hostili na Dubině vítkovičtí vicemistři kladenské Kanonýry. V posledních dvou zápasech se jim příliš nevedlo, aby neztratili kontakt se špicí tabulky, potřebovali zvítězit. Byli to ovšem hosté, kdo jako první promluvili do skóre svátečního zápasu, po přesné pumelici Aloise Buriana - 0:1. Oba týmy nasadily od úvodních minut ostré tempo, domácí srovnávají krok díky trefě Ondřeje Firdy. K obratu ve skóre zavelí Jan Šebesta, který využívá odraženého balónku v kladenském brankovišti a do šaten se odchází za stavu 2:1 pro aktuálně třetí tým tabulky.

Vítkovický obr asistuje také u dalšího gólu domácích, když posílá přesný pas do běhu Marku Matejčíkovi a ten se nemýlí – 3:1. O dvě minuty zvyšuje čtvrtou brankou Marek Bräuer. Domácí hráče jakoby tříbrankový rozdíl nad superligovým nováčkem ukolébal, následuje dlouhá pasáž bez vyložených šancí, hra se převážně odehrává ve středu hrací plochy. Kladenští se osmělují a do přestávky snižují na 4:2 zásluhou Ondřeje Slivky. V úvodní minutě posledního dějství vítkovičtí opět odskakují, premiérovou trefu v superlize si připisuje Marcel Jakubec a máme tady opět třígólové vedení. Nadějný náskok jim ale dlouho nevydrží, během čtyř minut Kanonýři srovnávají na 5:5! Klidný průběh třetí třetiny se rázem mění v boj o superligové body, Kladno cítí šanci uspět na hřišti vicemistrů. Na začátku 58. minuty zachraňuje Vítkovice obránce Václav Komačka po asistenci Marka Matejčíka. V následné hře bez brankáře se již skóre nemění a tak si domácí mohou po těsném vítězství 6:5 oddechnout. Kladno jim bylo více než rovnocenným soupeřem.