Žákyně získaly v Lipníku 4 body

04. prosince 2006, Hanka Kubínová

V neděli pořádal tým FBC Lipník 4.turnaj žákyní v Olomouci.

Do zápasu proti FBC Lipník holky nastoupily se zdravým sebevědomím, vždyť soupeřek bylo jen 6+1. První třetina byla vyrovnaná a přinesla šance na obou stranách. 13 sekund před koncem 1.třetiny Niki Malinová přihrála Verunce Vicianové a ta se štěstím z otočky gólmanku překonala. 1:0. Zbytek zápasu mnohdy připomínal spíše tenis než florbal. Holky ztrácely na Lipník fyzicky, přestaly běhat a napadat a víceméně jen očekávaly konec zápasu. Ztrátu koncentrace hráček Lipník plně využil a vyrovnal. 1:1. Tento stav se už nezměnil. Lipník byl v tomto zápase mnohem lepším týmem a jen díky Báře Gojové v brance jsme neprohrály.

Zápas s "domácí" Olomoucí vypadal úplně jinak... Jako by na hřiště nastoupil úplně jiný tým, který dostával soupeřky neustále pod tlak. Ze začátku utkání sice Terka Plucnarová dostala 2 minuty za špatné střídání, ale holky konečně poslechly taktické pokyny, výsledkem byly 3 úniky Šrotové, které ztroskotaly až na gólmance Olomouce. Ve 3. minutě Lucka Šrotová konečně prolomila svou střeleckou smůlu a další nájezd na olomouckou Grabovskou proměnila. Pak přímo z rozehrávky zvýšila kapitánka Silva Kovalská na 2:0 a konečný výsledek určila opět Lucka, když 3 sekundy před koncem utekla soupeřkám a téměř z poloviny hřiště zvýšila na konečných 3:0. Druhý zápas ukázal,že i takto mladý tým dokáže být rovnocenným soupeřem zkušenějším týmům.