Czech Open: Vítkovičtí junioři na zkušené herně obstáli

15. srpna 2017, redakce

Junioři se přihlásili do prestižní kategorie Pro a sbírali především cenné zkušenosti

Vítkovice se rozhodly přihlásit nově se rodící juniorský celek do velké konkurence kategorie Pro. Dvaatřicetičlenná kategorie čítala kromě 17 českých i 4 švédské, 1 finský, 5 švýcarských, 2 slovenské a po jednom týmu z Lotyšska, Maďarska a reprezentaci Nizozemí.
Vítkovice byly nalosovány do skupiny A k superligovému Znojmu, prvoligovým Karlovým Varům a výběru Wileru-Ersigen U21.

Pouť skupinou A

Svůj první zápas odehráli vítkovické naděje proti prvoligovému soupeři z Karlových Varů. Než se na hřišti rozkoukali, rychle prohrávali, již na sklonku první minuty se trefil Macek. Do první poloviny první periody soupeř ještě dvakrát udeřil. První půlka druhé části zápasu měla vlastně zcela totožný průběh a tři branky ve vítkovické síti. Teprve poté se dostali ke slovu i Vítkovice. Jako první se osmělil Lukáš Herblich a vstřelil premiérový gól svého týmu na Czech Openu. Poté ještě dvakrát skóroval Martin Ullman a korigoval tak skóre utkání na konečných 3:6.

1. SC TEMPISH Vítkovice U21 - FB Hurrican Karlovy Vary WHITE 3:6 (0:3, 3:3)
Branky a nahrávky: 1. Macek (Černý) - 0:1, 5. Šnajdr (Svatek) - 0:2, 8. Novotný (Smolka) - 0:3, 22. Šnajdr (Černý) - 0:4, 24. Klápa (Macek) - 0:5, 30. Macek (Černý) - 0:6, 31. Herblich (Filip) - 1:6, 35. Ullman (Filip) - 2:6, 38. Ullman (Babicz) - 3:6

Znojmo vedené Milanem Fridrichem se letos vrací po pauze do Superligy a jistě nebude chtít být jen do počtu, vždyť nejvyšší českou soutěž již budou hrát potřetí. A byl to právě holohlavý veterán Fridrich, který v 15.minutě připravil úvodní branku zápasu pro Juříčka. Bohužel za pár vteřin k němu přilepil druhý zásah Krejčíř. Vítkovicím se podařil vstup do druhé půlky, už po 17 vteřinách vzkřísil naději svým třetím gólem na turnaji Martin Ullman. Ke zvratu ale bohužel nedošlo a Znojmo nakonec zápas vyhrálo v poměru 4:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice U21 - TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:4 (0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Juříček (Fridrich) - 0:1, 16. Krejčíř (Procházka) - 0:2, 21. Ullman (Šomodi) - 1:2, 26. Salava (Kucharič) - 1:3, 36. Fridrich (Pánek) - 1:4

V pátek velmi brzy ráno, už v 8:20, nastoupili vítkovičtí junioři ve střešovické stodole proti vrstevníkům švýcarského giganta Wileru-Ersigen a zápas měl výsledkově jednoznačný průběh i rychlý nástup. První gól vstřelili Švýcaři už po půlminutě. Do pauze stihli ještě tři a konečné skóre se zastavilo na nelichotivém "kanárovi". V tomto zápase se Vítkovice neprosadily ani jednou.

1. SC TEMPISH Vítkovice U21 - SV Wiler-Ersigen U21 0:6 (0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Schenk (Affolter) - 0:1, 4. Affolter (Schenk) - 0:2, 18. Siegenthaler (Sterchi) - 0:3, 19. Alder (Püntener) - 0:4, 26. Affolter (Dudovič) - 0:5, 38. Siegenthaler (Sterchi) - 0:6

Konečná v 32-finále

Další těžký soupeř čekal na juniory Vítkovic v prvním kole play-off a sice exsuperligoví Kanonýři Kladno. První branku utkání vstřelil v 5. minutě zkušený Linhart. Na jeho branku ale zareagoval gólem Daniel Filip po příhře Tomáše Pavlisky. Vyrovnaný stav ale bohužel nevydržel ani do přestávky a deset vteřin druhé půle přidal další úder Burian. Ve 30.minutě dostaly Vítkovice možnost vrátit se do zápasu v přesilovce. To už bylo z jejich pohledu 1:4. Přesilovka ale skončila nevyužita a do konce utkání se již nic na nepříznivém stavu nezměnilo.

1. SC TEMPISH Vítkovice U21 - Kanonýři Kladno 1:4 (1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Linhart (Balvín) - 0:1, 12. Filip (Pavliska) - 1:1, 19. Richter (Linhart) - 1:2, 21. Burian - 1:3, 24. Šťovíček (Štechmüller) - 1:4

Junioři Vítkovic jsou ve fázi přípravy na hektický začátek juniorské KB ligy. Těžká konfrontace s fyzicky náročným stylem zkušených mužských týmů i švýcarského Wileru-Ersigen U21 jim může pomoci jej zvládnout.

Slovo trenéra Tomáš Sladkého:

"Czech Open se sice nepovedl výsledkově, ale celkově jsme spokojeni. Odehráli jsme 4 velmi těžká utkání se silnými soupeři, posbírali cenné zkušenosti a snad i trochu utužili nový kolektiv. Všechny zápasy jsme natočili, máme tak možnost detailního rozboru. Byla to další kvalitní část přípravy před náročnou sezónou."