Juniorský Nový rok ve znamení dvou venkovních výher!

08. ledna 2018, Tomáš Sladký

​Junioři vykročili pravou nohou do roku 2018, z Brna i z Hradce přivezli celkem šest bodů a přiblížili se top čtyřce!

V sobotu podnikli junioři rychlo-výjezd mikrobusy na otočku do Brna, kde se utkali s omlazeným týmem Bulldogs. Ti kousali pouze v první třetině, ve které pokoušeli aktivně napadat vítkovickou rozehrávku. Přesto se do šaten odcházelo za jasného stavu 5:1 pro modrobílé. Velmi pozitivní byl střelecký zápis hned sedmi hráčů, negativní zase ani jedna neproměněná přesilová hra ze tří možností.

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Z naší strany v konečném součtu všech herních činností povedený zápas. Perfektně nám zachytal brankář. Děkujeme soupeři za živelnou hru, která nás donutila potrénovat kontrolu zápasu. Všem přeji jen to dobré v Novém roce.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:7

branky: 13. Oliver Gold, 50. Jan Černovický - 1. Petr West, 2. Tomáš Hanzlík, 8. Matěj Kapec, 16. Petr Šomodi, 20. Daniel Sekula, 25. Rostislav Gattnar, 51. Pavel Balusek; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Jakub Flek 16 - Štěpán Zerzoň 24; po třetinách: 1:5, 0:1, 1:1.

V neděli pak vlakem podnikli mladíci "výlet" do Hradce Králové. V utkání bohatém na góly se nešetřilo ani vyloučeními. Dvougoloví střelci Šomodi R., Gattnar a Sekula určili ráz zápasu a po lehce divočejším průběhu slavili další výhru a posílení své páté příčky v tabulce KB-ligy.

Slovo trenéra Václava Gurkovského: Emotivní zápas. Do poloviny zápasu nám trvalo, než jsme se vyrovnali s hrou domácích a nastříleli pár gólů, které nás uklidnili. Pak jsme utkání v klidu ovládali. Děkujeme za utkání.

FbC Hradec Králové - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9

branky: 6. Adam Ruprich, 13. David Stružinský, 29. Adam Středa, 51. Martin Šejvl - 2. Martin Michna, 5. Matěj Kapec, 14. Radek Šomodi, 30. Pavel Balusek, 33. Rostislav Gattnar, 39. Daniel Sekula, 40. Rostislav Gattnar, 42. Daniel Sekula, 56. Radek Šomodi; rozhodčí: David Hejzlar - Lukáš Weissgráb; vyloučení: 3:2 + Petr Šomodi 5; využití: 1:2; diváků: 47; zásahy brankářů: Tomáš Hejčl 2, Tomáš Hejčl 8, Tomáš Hejčl 1 - Štěpán Zerzoň 5, Štěpán Zerzoň 10, Štěpán Zerzoň 2; po třetinách: 2:3, 1:4, 1:2.