Junioři nestačili na Chodov, pak rozstříleli Spartu 11:2!

21. ledna 2019, Tomáš Sladký

Junioři budou v závěru základní části usilovat o umístění v elitní osmičce. Po venkovní prohře s Chodovem se ji přiblížili důležitou výhrou nad Spartou!

V prvním víkendu Nového roku zajížděli junioři na půdu pražského Chodova. V komorní atmosféře a velmi nadějné první třetině, kterou Vítkovice vyhrály 4:2, se domácím podařilo zápas překlopit na svou stranu. Výsledek 9:6 pro Chodov zkomplikoval Vítkovicím přímou cestu do osmifinále soutěže. Bojovný výkon nestačil, kaňkou zápasu bylo navíc zranění Jana Besty.

Komentář trenéra hostů p.Gurkovského: První třetina super, potom začínal být Chodov aktivnější a dělal problémy. V polovině utkání vyrovnané skóre, což odpovídalo hře. Neproměněné šance nám nedovolily držet krok ve skóre a soupeř odskočil. Na konci zápasu jsme než tlak řešili rozpadající se sestavu, díky soupeři.

VŠO FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:6
5. Radim Slunečko, 6. Martin Fenik, 22. Petr Majer, 27. Petr Majer, 33. Jakub Dufek, 34. Martin Fenik, 40. Jakub Adam, 49. Jiří Lebeda, 56. Petr Majer - 5. Kryštof Malina, 11. Kryštof Malina, 12. Jakub Neděla, 12. Jan Besta, 32. Daniel Lademberger, 51. Lukáš Herblich; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 31; zásahy brankářů: Karel Pergler 27 - Patrik Plevák 37; po třetinách: 2:4, 5:1, 2:1.

V prvním domácím utkání Vítkovic v Novém roce došlo na měření sil se Spartou. V Praze dominovali pražané 11:5, v Ostravě se karty jednoznačně otočily!
V zápase šlo nejen o důležité body, ale také o nastavení týmu pro závěr základní části. Do utkání vlétli Ostravané s velkou chutí a na položeném florbalovém povrchu si doslova užívali každé střídání! Po velmi konzistentním výkonu po celých šedesát minut postupně navyšovali skóre až na vysokých 11:2! Čtyřmi brankami se zaskvěl především kapitán Lukáš Herblich, který dostává čím dál více prostoru také v mužském A-týmu! V brance byl velkou oporou brankář Štěpán Zerzoň.

Vyjádření trenéra domácích, Tomáše Sladkého: Skvělý kolektivní výkon od začátku do konce. Dobrý impuls do závěrečné části základní části. Díky všem za hru a fanouškům za skvělou podporu!

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha UNYP 11:2
1. Ondřej Sidunov, 9. Tomáš Hanzlík, 17. Daniel Lademberger, 23. Daniel Sekula, 32. Lukáš Herblich, 39. Jan Vojáček, 41. Lukáš Herblich, 44. Adam Choma, 45. Štěpán Kaleta, 47. Lukáš Herblich, 49. Lukáš Herblich - 29. Matěj Čermák, 55. Jan Vochyán; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 20 - Filip Čermák 10, Lukáš Bezpalec 9; po třetinách: 3:0, 3:1, 5:1.