KB-liga: Junioři doma proti favoritům soutěže neuspěli

12. února 2019, Tomáš Sladký

Na modrém povrchu se odehrály velmi svižná utkání, bohužel ani proti Tatranu, ani proti vedoucím Bohemians se domácí neradovali z vítězství...

Na juniory čekal velmi náročný úkol a to udržet kontakt s elitní osmičkou proti týmům ze špičky tabulku. Oba zápasy se odehrály doma na Dubině na speciálním florbalovém povrchu, který dodal hře patřičnou kvalitu.

V sobotu do Ostravy zavítal Tatran Střešovice. Po rozporuplném úvodu a rychlém vedení pražanů 3:0 se domácí oklepali a do první sirény snížili na rozdíl jedné branky. Bohužel po celý zápas si pravidelně lámali zuby na vynikajícím brankáři hostí, kdy z celkového počtu neskutečných 52 střel na bránu pustil za svá záda pouze čtyři! Především díky efektivitě v brejkových situacích vyhrál Tatran nakonec vysoko 4:11!

Slovo trenéra domácích Tomáše Sladkého: Prohráli jsme kvůli špatné produktivitě, děkujeme všem.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 4:11

branky: 19. Jakub Koch, 20. Jakub Neděla, 58. Kryštof Malina, 60. Jakub Koch - 2. Michael Kočandrle, 7. Vojtěch Klápa, 13. Tomáš Navrátil, 28. Zbyšek Piták, 29. Vojtěch Klápa, 37. David Kolář, 45. Zbyšek Piták, 46. Michael Kočandrle, 57. Tomáš Navrátil, 60. Adam Šroubek, 60. Jan Tůma; rozhodčí: Patrik Mik - Radek Vybíhal; vyloučení:2:4; využití: 1:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 16 - Lukáš Kříž 48; po třetinách: 2:3, 0:3, 2:5.

V neděli přijel na Dubinu lídr soutěže Bohemians. I přes silně okleštěnou sestavu drželi rytíři krok se silným soupeřem až do úvodu třetího dějství, kdy poslal domácí Rostislav Gattnar dokonce do vedení 6:5! Po slepených gólech šel favorit ale rychle do vedení a na obrat se Vítkovice již nezmohly. Bohemians upevnili první místo v tabulce divokou výhrou 7:11. Premiéru si v posledních 10 minutách utkání odbyl náhradní brankář Vítkovic Milan Břiš z rezervního týmu juniorů.

Slovo trenéra domácích Václava Gurkovského: Padesát minut jsme proti všemu statečně bojovali, pak už to nešlo. Zvláštní zápas, hloupá prohra.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 7:11
branky:
4. Štěpán Kaleta, 12. Jan Vojáček, 22. Jakub Neděla, 26. Ondřej Sidunov, 39. Rostislav Gattnar, 41. Rostislav Gattnar, 59. Adam Choma - 12. Jan Malič, 15. Vít Malý, 26. Dominik Šimáně, 30. Martin Kadlec, 38. Kryštof Lehečka, 43. Filip Forman, 44. Dominik Šimáně, 51. Kryštof Lehečka, 51. Martin Kadlec, 52. Jan Malič, 60. Filip Folauf; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 27, Milan Briš 4 - Jakub Zavřel 17; po třetinách: 2:2, 3:3, 2:6.