KB-liga: Po opravě s Chomutovem čeká juniory čtvrtfinále s Pardubicemi

19. března 2019, Tomáš Sladký

Úvodní série opravného pavouku po neúspěchu v osmifinále se odehrálo na Dubině a k vidění byly doslova brankové hody!

Po skončení základní části junioři více hrají než trénují. V rychlém sledu následovaly partie s Havířovem, Hattrickem Brno a naposledy s Chomutovem.

Ten díky obratnému jednání Vítkovic souhlasil s tím, že série i s případným tie-breakem odehraje v Ostravě.Oba duely se nesly v duchu ostřelování chomutovské brány a výsledkem byly dvě dvouciferné a jednoznačné výhry domácích rytířů (12:5 a 16:2).

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Chomutov 12:5
5. Jan Vojáček, 7. Adam Choma, 10. Jan Vojáček, 15. Tomáš Hanzlík, 16. Adam Choma, 26. Rostislav Gattnar, 27. Lukáš Herblich, 32. Daniel Sekula, 32. Tomáš Hanzlík, 38. Jakub Neděla, 46. Jan Vojáček, 55. Jakub Neděla - 4. Daniel Kučera, 28. Ondřej Halej, 41. Ondřej Halej, 48. Daniel Kučera, 58. Ondřej Soukup; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů:Patrik Plevák 16 - Jan Štěpánek 32, Ondřej Šrámek 14; po třetinách: 5:1, 5:1, 2:3.

Slovo trenéra Václava Gurkovského: Stav série 1:0, nic víc, nic míň. Zítra to bude těžší zápas, díky.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Chomutov 16:2
5. Jakub Neděla, 6. Jan Vojáček, 8. Jan Vojáček, 16. Matěj Kapec, 19. Jan Vojáček, 21. Ondřej Sidunov, 24. Jan Vojáček, 27. Ondřej Sidunov, 28. Adam Choma, 31. Adam Choma, 31. Jan Vojáček, 34. Jakub Neděla, 35. Ondřej Sidunov, 45. Tomáš Hanzlík, 56. Lukáš Herblich, 58. Kryštof Malina - 42. Tomáš Uhlík, 49. Petr Švehla; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:3; využití: 3:0; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 12 - Jan Štěpánek 13, Ondřej Šrámek 14; po třetinách: 5:0, 8:0, 3:2.

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Díky vysoké produktivitě jsme zápasy zvládli bez problémů. Až na včerejší třetí třetinu jsme spokojeni. Mockrát děkujeme soupeři za součinnost při organizaci víkendu a pořadatelům za pohodový průběh.

Vítězstvím nad Chomutovem si tak junioři zajistili postup do čtvrtfinále B, ve kterém se střetnou s Pardubicemi:
domácí zápas se odehraje již tento pátek od 16:30 na Dubině, odveta je na programu hned v sobotu ve 12:00 v Pardubicích.