ZMĚNY: Rytířky vítají dvě nové zahraniční tváře, vrací se Zuzana Halfarová

3. července 2019, Klub

Několik změn hlásí před začátkem přípravy také elitní ženský tým

Tak jako Rytíři, také Rytířky se pilně připravují na novou sezonu. V jejich kádru došlo k několika změnám, přičemž v samostatných tiskových zprávách jsme již informovali o návratu bývalé kapitánky z SC Classic Denisy Ferenčíkové a příchodu juniorské reprezentantky Lucie Cholinské. Operaci kolene naopak podstoupila Zuzana Šponiarová. Střelkyni zlaté branky ze Superfinále 2019 tak čeká několik měsíců dlouhá zdravotní pauza. Další změny shrnuje tento článek.

ZRANĚNÍ ZUZANY ŠPONIAROVÉ
Slovenská reprezentantka a univerzálka Zuzana Šponiarová napsala v Superfinále velký příběh svým rozhodujícím gólem v prodloužení proti Chodovu, když předtím od ledna nehrála pro zranění kolene. To se ale nakonec ukázalo jako vážnější a v minulých dnech si vynutilo operační zákrok. „Zuzana Šponiarová podstoupila plastiku křížových vazů a očekává se její dlouhodobá absence,“ sdělil trenérský štáb vítkovických Rytířek.

ODCHODY
Kádr Rytířek zatím opustil kvartet obránkyň: kapitánka Alžbeta Ďuríková se vydala na své druhé zahraniční angažmá do finského celku SC Classic, trojice Tereza Mikulová, Sabrina Moravcová a bronzová medailistka z posledního šampionátu juniorek Markéta Kolářová zatím o svém dalším angažmá jasno nemá, je ale jisté, že nebude pokračovat v extraligovém týmu vítkovických žen.

U POLEK ZATÍM NENÍ JASNO
V uplynulé sezoně se ve Vítkovicích rozšířila polská kolonie o útočnici Dominiku Buczek a obránkyni Zuzannu Krzystyniak z Noweho Targu, které doplnily Justynu Krzywak.

V příští sezoně se fanoušci Rytířek mohou těšit na Dominiku Buczek, která již bude splňovat věkový limit pro účast v utkáních nejvyšší ženské soutěže.

U dalších dvou hráček ale jasno zatím není. Justyna Krzywak chce v Polsku dokončit vysokoškolské studium fyzioterapie, působení Zuzanny Krzystyniak je pak nadále otevřenou záležitostí.

JMÉNO KRZYWAK ZŮSTÁVÁ – PŘICHÁZÍ ZUZANNA KRZYWAK
Bez ohledu na rozhodnutí a budoucnost Justyny, její mladší sestra Zuzanna se v minulých dnech stala posilou Rytířek. Teprve osmnáctiletá florbalistka patří k největším talentům z polské líhně a přes svůj velmi mladý věk má již zkušenosti ze dvou juniorských a jednoho seniorského mistrovství světa.

O tom, že se v Bratislavě neztratila pak nejlépe hovoří to, že zapsala hned čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Právě v Bratislavě dostala od Vítkovic první nabídku, její příchod se ale povedlo realizovat až před sezonou 2019/2020.

ANDREA ŠIDLOVÁ SE VRACÍ K FLORBALU, NAVÁŽE NA ZLATÉ ÚSPĚCHY S TROŠKOVOU?
Další novou tváří v kádru Vítkovic je slovenská reprezentantka se kterou trenéři počítají do obrany – Andrea Šidlová. Andrea se ale nejprve musí doléčit, její loňské angažmá v Ivanti Tigers totiž prakticky skončilo dříve než vůbec začalo: těžkým zraněním kolene na turnaji Czech Open.

Čerstvě třiadvacetiletá florbalistka zatím za Slovensko odehrála dva seniorské a jeden juniorský šampionát. Na slovenské klubové úrovni pak slavila úspěchy s ŠK 98 Pruské, tedy týmu, ze kterého již v minulosti přišly do Vítkovic sestry Šponiarovy nebo Jana Trošková. Právě společně s Troškovou mohla oslavit svůj největší dosavadní úspěch: vítězství v EuroFloorball Cupu 2017.

A společně se střelkyní důležité branky v letošním Superfinále zatím léčí své neduhy. „Janu Troškovou zatím do letní přípravy nepustily zdravotní problémy,“ informuje trenérský štáb.

NÁVRAT PO HERNÍ PAUZE: ZUZANA HALFAROVÁ TRÉNUJE S RYTÍŘKAMI
Po roční herní pauze se zpět do přípravy zapojila Zuzana Halfarová, majitelka tří extraligových titulů s Vítkovicemi a pamětnice Champions Cupu 2014 ve švýcarském Curychu, kde hrály Rytířky poprvé ve své historii a jako první český tým finále tohoto turnaje.

JUNIORKY BOJUJÍ O SVOU ŠANCI
V letní přípravě dostalo možnost na sebe upozornit a poprat se o místo v kádru extraligového A-týmu několik talentovaných hráček z mládežnické vítkovické líhně.

Michaela Kubečková
„Stane se součástí A-týmu, má velký předpoklad k tomu, získat v týmu velký prostor, ukázat svůj nesporný talent a stát se jeho důležitou členkou, přes svůj ještě juniorský věk. Šikovnosti a střeleckého instinktu má na rozdávání.“

Vlaďka Maděrová
„Rovněž se zařadí do A-týmu, kde bude bojovat o svou šanci na Slunci. A že k tomu předpoklady má, ukázala ve druhé polovině loňské sezony, kdy se protlačila do základní sestavy a zahrála si zápasy play off.“

Denisa Hyršová
„Končící juniorka, která dostane znovu šanci porvat se o místo v týmu. Loni měla slušný začátek, kdy se dokázala také střelecky prosazovat, poté přišla lehká stagnace výkonů a na konci sezóny bohužel i zranění ruky. Uvidíme, kam posune svou kondiční připravenost, která bude jedním z důležitých aspektů pro její rostoucí florbalovou výkonnost.“

 
 

Zápasy

Neděle 8.3.2020
 

Bleskovky

Mini přípravka

Ve čtvrtek 14.5.2020 jsou obnoveny tréninky mini přípravky pd 16:30 až 18:00
Po 11.5.

úprava tréninků

12.03.2020 se bude čtvrteční trénink mladších žáků konat již od 13:00 - 14:30 a elévové budou trénovat ve čtvrtek od 15:30 - 16:30, páteční trénink juniorů zůstává v pátek, ale v čase od 14:00 - 15:00. Ostatní tréninky jsou zatím v původních čase
St 11.3.

tréninky jar. prázdniny

přípravka pouze pátek 14.02. 15:00 - 16:00
elévky + mladší žákyně pouze pátek 14.02. 16:30 - 17:30
elévové pouze čtvrtek 13.02. 16:00 - 17:00
mladší žáci pouze čtvrtek 14:30 - 16:00
starší žáci A, středa 17:00 - 18:00 a pátek 16:00 - 17:30,
starší žákyně středa 16:30 - 18:00
junioři B středa 18:00 - 19:00,
dorostenky úterý 17:30 - 18:30 a pátek 15:00 - 16:30
dorostenci A středa 16:00 - 17:00 a pátek 17:30 - 19:00
junioři A středa 19:00 - 20:00 a v pátek 17:30 - 19:00
Po 10.2.

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.