Rytířky jsou zpět! Nad Bulldogs vyhrály 8:3 a potvrdily první místo

24. listopadu 2019, Michal Dannhofer

Rytířky jsou zpět! V sobotním utkání je čekal sympaticky hrající nováček Bulldogs Brno, ale Rytířky ukázaly svou sílu. Zvítězily 8:3, když na rovnou polovinu branek přihrála Zuzanna Krzywak. Přestávku pro mistrovství světa tak přečkají na první pozici.

Vítkovice do utkání vstupovaly v pozici favorita, kterou Rytířky potvrdily již v první třetině. Tu totiž vyhrály 3:0 a určily tím ráz zápasu. Soupeři nelze upřít, že se po vzoru všech ostatních zápasů nesnažil, nicméně na Rytířky nestačil.

V polovině zápasu zvýšila Paloncyová na 4:0, bleskově ale odpověděla Žáková, přišla ale další branka Vítkovic na 5:1. O šest minut později se pěknou brankou prezentovala Kubečková, na což ještě do druhé sirény reagovala opět Žáková a využitou přesilovkou Koláčková.

Ve třetí třetině ale Vítkovice nepřipustily komplikace. Vstřelily další dvě branky a utkání dovedly do vítězného konce poměrem 8::3.

Rytířky jsou tak v tabulce nadále na prvním místě, o bod před Chodovem, který porazil Jičín 11:0. Nyní je na programu pauza pro mistrovství světa, zpět do akce se Rytířky vrátí 20. prosince a opět se vydají do Brna, budou je čekat Židenice.

Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:8
branky: 31. Michaela Žáková, 37. Michaela Žáková, 40. Aneta Koláčková - 5. Dominika Buczek, 17. Denisa Ferenčíková, 18. Barbora Husková, 30. Kamila Paloncyová, 31. Denisa Ferenčíková, 37. Michaela Kubečková, 55. Kamila Paloncyová, 60. Denisa Ferenčíková; rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 18, Markéta Marková 21 - Petra Klečková 6; po třetinách: 0:3, 3:3, 0:2;

Tomáš Martiník: „Od nás dobré herní tempo, jisté do obrany, dokázali jsme si vytvořit hodně střeleckých situací, bohužel ne vždycky s ideální finální přihrávkou a střeleckou pohotovostí. Snažili jsme se dneska o nátlakovou hru s míčkem i bez něj a vcelku spokojenost. Pochvala soupeřkám, zvlášť oběma brankářkám, a mým hráčkám za chuť útočit a dávat góly.“

 
 

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.