Pokladník se už hlásil, líčil Hájek

23. listopadu 2019, VG

Desetibodový víkend prožil Lukáš Hájek. Jeho výrazný příspěvek pomohl vítkovickým Rytířům k tříbodovým výhrám nad Bohemians a Pardubicemi.

Lukáši, v pátek jsi zaznamenal proti Bohemians pět bodů za dva góly a tři přihrávky, v sobotu proti Pardubicím pět branek. Docela slušné, což? Ozval se třeba týmový pokladník ?
Jasně že ozval. Tento rok má kasu Marek Bräuer a hned mi hlásil, že tam mám nějaké dluhy :) Ale to k tomu patří, jsem rád, že mi ty dva zápasy vyšly a hlavně že se dařilo celé naší pětce a máme 6 bodů do tabulky.
Řekli ti něco po zápase gólmani Pardubic ? Levínského jsi vyhnal z branky svojí čtvrtou brankou, Haleše jsi přivítal svým pátým gólem...
Naštěstí neříkali. Dneska Pardubice neodehrály dobrý zápas a my jsme měli na hřišti celkově hodně prostoru. Mi tam spadlo snad všechno, co jsem poslal na branku. Kéž by to tak bylo častěji :)
V základní části se nestává často, že odehrajete dva zápasy v podstatě v rozmezí 24 hodin. Prověřilo to vaši připravenost ?
Tohle jsem zažil poprvé v kariéře, že bychom hráli dva zápasy v základní části ve dvou dnech. Známe to pouze z play off a celý týden jsme si to i v šatně na trénincích říkali. Možná, že jsme k tomu tak i v začátcích zápasů přistoupili - v obou zápasech jsme se rychle dostali do vedení, a kdybychom tam neměli v každém zápase několikaminutový vypínač, mohli jsme oba zápasy vyhrát klidně o deset branek.
V pátek jste proti Bohemians museli bojovat do poslední vteřiny, zato v sobotu bylo po první části jasno. Dá se říct, že to byl "odpočinkový" zápas ?
Určitě ne, kdybychom nevedli po první třetině o pět branek, vypadalo by to možná jinak. Ve druhé jsme přestali hrát a Pardubice se lehce nadechovaly. Naštěstí jsme se o přestávce vzpamatovali a zahráli dobrou třetí třetinu.
Jak se vám třeba hledá motivace na posledních deset minut, když vedete 10:3 ?
Jak se to vezme, i když už je třeba výsledkově po zápase, tak nikdo nechce jít na hřiště a dostávat góly - případně se třepat o výsledek. Na to jsme lehce doplatili s Bohemkou v pátek... Zápas má šedesát minut a musíme makat celou dobu...

 
 

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.