JUNIOŘI: Náročný výjezd směr Praha a opět "jen" tři body do tabulky KB-ligy!

25. listopadu 2019, Tomáš Sladký

Junioři mají za sebou další náročný víkend. Po soubojích se Spartou a Chodovem nakonec přivezli domů do Ostravy tři body za sobotní výhru v Králově Dvoře!

V sobotu zajížděly Vítkovice na utkání se Spartou Praha až do Králova Dvoru a to z důvodu nedostatku hal v hlavním městě. Únava z dlouhé cesty se naštěstí nijak neprojevila na výkonu modrobílých, kteří do utkání vlétli ve velkém stylu! Úvodní třetinu vyhráli jasně 6:2 a i v dalších částech navyšovali skóre! Až překvapivě snadno porazili Spartu 12:4!

Komentář trenéra hostí, Václava Gurkovského: Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas se silným soupeřem, což Sparta potvrdila. Fyzický náročný styl hry nám občas dělal potíže, jsme rádi, že jsme navázali na minulý víkend a že se nás drží hlad po gólech. Děkujeme soupeři.

ACEMA Sparta Praha UNYP - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:12

branky: 8. Adam Novák, 14. Matěj Čermák, 34. Lukáš Dubský, 50. Vilém Kavan - 2. Adam Choma, 5. Adam Choma, 14. Ondřej Čech, 14. Vojtěch Šimík, 17. Adam Zubek, 18. Martin Gattnar, 27. Adam Zubek, 30. Adam Palčinský, 36. Adam Zubek, 46. Ondřej Sidunov, 49. Matyáš Gryz, 55. Vojtěch Šimík; rozhodčí: Petr Herman - Daniel Nejedlo; vyloučení: 3:1; využití: 1:2; diváků: 25; zásahy brankářů: Roman Nový 3, Filip Čermák 7 - Petr Maláč 16; po třetinách: 2:6, 1:3, 1:3.

V neděli se bohužel na povedený výkon navázat nepodařilo. Fyzicky náročný zápas, který dohrávalo jen 10 statečných v poli se nakonec nepodařilo ani vyrovnat. Především v druhé části se nepodařilo nastartovat obrat v zápase, góly přišly později v poslední periodě.

Komentář trenéra hostí, Tomáše Sladkého: Škoda první třetiny, kdy jsme inkasovali laciné branky. Chodovu vývoj vyhovoval, ve třetí třetině jsme bohužel na vyrovnání nedosáhli, i když šance na to rozhodně byly. Opět se na hale řešilo téma výchova mládeže, bohužel.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:7
4. Jiří Koklar, 7. Petr Majer, 14. Petr Majer, 19. Jonáš Kulhavý, 29. Matěj Jambor, 35. Matěj Jambor, 56. Vojtěch Bečka, 60. Matěj Duda - 12. Adam Choma, 34. Adam Zubek, 39. Martin Gattnar, 44. Adam Zubek, 54. Adam Zubek, 60. Adam Zubek, 60. Štěpán Kaleta; rozhodčí: David Hejzlar - Lukáš Weissgráb; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 78; zásahy brankářů: Karel Pergler 34 - Patrik Plevák 13, Petr Maláč 18; po třetinách: 4:1, 2:2, 2:4.

Za dva týdny junioři opět vyrazí na venkovní dvojkolo Black Angels, Ústí nad Labem!