TISKOVÁ ZPRÁVA: Do Vítkovic se vrací zlatá kapitánka Alžbeta Ďuríková

17. června, Tisková zpráva

Vítkovice hlásí druhý velký návrat do řad ženského týmu v tomto přestupovém období. Z finského SC Classic se po Michaele Šponiarové vrací rovněž další slovenská reprezentantka a bývalá kapitánka Rytířek Alžbeta Ďuríková. Ta tak v Ostravě naváže na své minulé působení, kdy tým z pozice kapitánky dovedla ke stříbrným medailím na Champions Cupu, výhře v základní části a mistrovskému titulu.

Čtyřiadvacetiletá Alžbeta Ďuríková dlouhodobě patří mezi nejlepší florbalistky, které nepůsobí ve švédské nejvyšší soutěži. Už před časem se společně s Katarínou Klapitovou stala první slovenskou florbalistkou, která působila ve švýcarské nejvyšší soutěži, nyní se po ročním angažmá ve finském SC Classic vrací do Vítkovic.

Předseda správní rady a prezident Vítkovic Tomáš Krásný si návratu pětinásobné účastnice ženského světového šampionátu cení. „Jak jsem uvedl již v případě Michaely Šponiarové, vždy jsem rád, když první adresou při návratu ze zahraničí je pro naše hráčky a hráče hala na Dubině,“ usmívá se. „Betka u mě zanechala ohromný dojem především za to, co dokázala s týmem v pozici kapitánky v předminulé sezoně,“ popisuje Tomáš Krásný.

Jak již bylo řečeno, Alžbetu Ďuríkovou staví velmi vysoko. „Při vší úctě ke všem skvělým hráčkám, pro mě je Betka ta nejlepší hráčka, která – za dobu mého působení ve funkci – ve Vítkovicích hrála. Její předpokládaný návrat je tak nejen pro mě velká událost,“ složil hold bývalé kapitánce Rytířek, která nyní podepsala jednoletý kontrakt s následnou opcí.

Ambice jsou po dalším hvězdném návratu v táboře Rytířek vysoké. „Teď už to mohu říct otevřeně: chtěl bych, aby holky vyhrály Champions Cup. Myslím si, že nazrála ta správná doba tu zlatou medaili přivézt,“ zakončil Tomáš Krásný.

 
 

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.