Jen jsem do toho plácl, ličil Matejčík

02. května 2021, VG

Vítěznou branku ve druhém střetnutí semifinálové série proti pražské Spartě si připsal Rytíř Marek Matejčík. Po pěkné individuální akci překonal gólmana Sparty Martina Beneše popáté, na jeho branku už hosté nenašli odpověď.

Marku, jak se zrodil vítězný gól? Byla to hezká akce, že ?
Jestli byla hezká, to nevím, moc si to nevybavuju. Odrazilo se to ke mně, já si to ťukl do středu, využil rychlosti, plácl do toho a padlo to tam.
Jak jsi viděl druhou semifinálovou bitvu, kterou jste vyhráli 6:4 ?
Bylo to hrozně těžké. V sobotu jsme do zápasu dobře vstoupili vyhráli jsme 5:1 první třetinu. Pak ale přišlo nějaké polevení. Věděli jsme, že se Sparta na to připraví, že to bude trošičku jiný zápas. Ukázalo se to a potvrdilo se, že Sparta byla připravená. Ale my jsme využili naše brejky a gólovky a vyhráli jsme.
Góly padaly na obou stranách po chybách. Dá se jich nějak vyvarovat, abyste se nemuseli nervovat až do poslední minuty ?
Je to play off, každý chce něco vymyslet, nějaký nadstandard, a z toho chyby prostě plynou. Ať už my, nebo Sparta, chceme hrát florbal, což bychom měli ocenit, ale ty chyby budou vždycky.