Starší žáci na cestě na MČR

30. dubna 2007, redakce

V sezóně se o první příčku přetahovali s Havířovem o první místo, v nadstvabách se hraje od nuly.

V neděli 22.4. v Olomouci a v sobotu 28.4. v Havířově se odehrála nadstavba Severomoravské ligy. První dva nejlépe umístěné celky obou divizí sehrály miniturnaj o postup na Mistrovství České republiky.
        Vítkovičtí mladíci odehráli tři zápasy. Hned v tom úvodním se střetli s největším rivalem, s Havířovem a prohráli 2:7, když za 4 minuty druhé třetiny dostali 4 slepené góly. Soupeři z druhé divize SM-ligy nekladli tak velký odpor a zápasy skončily výrazným vítězstvím Vítkovického družstva. S Olomoucí 13:1 a se Šumperkem se poradili 14:0.
        Po této nadstavbě se starší žáci chystají na další část boje o Mistrovství republiky. Druhá pozice je nasměrovala do Kvalifikačního turnaje. Ten se odehraje v sobotu 5.5. opět v Olomouci a střetnou se zde druhé a třetí týmy ze Severomoravské a Jihomoravské ligy. Postupně se Vítkovice utkají s Olomoucí, Znojmem a Uherským Brodem. Z těchto čtyř týmů se do hlavního turnaje Mistrovství ČR kvalifikuje pouze ten nejlepší!