Rytířky jsou v pohárovém finále, FBC Ostrava porazily 3:2

16. prosince 2021, Michal Dannhofer

Florbalistky Vítkovic slaví další úspěch. Po vítězství v ostravském derby 3:2 nad FBC Ostrava postouply do finále aktuální edice Poháru Českého florbalu, které se uskuteční 18. ledna příštího roku v Chomutově. Dvě branky vstřelila Lucie Cholinská

Základ pohárového vítězství položily Rytířky už v úvodní třetině duelu, který se hrál na 3 x 15 minut, stejně tak, jako se odehraje finále. Ve čtvrté minutě se prosadila Lucie Cholinská, o deset minut později pak Adéla Feiková.

Na další branky se muselo čekat do začátku třetí třetiny, na srovnání soupeřek ale bleskově odpověděla opět Lucie Cholinská a poslala tak svůj tým do chomutovského finále.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:3
branky: 32. Linda Pudišová, 34. Paulína Hudáková - 4. Lucie Cholinská, 14. Adéla Feiková, 34. Lucie Cholinská; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 13 - Nikola Příleská 10; po třetinách: 0:2, 0:0, 2:1;

Tomáš Martiník: „Dnes pro nás hodně těžký zápas, úplně jsme se dneska nedokázali popasovat s zahuštěnou obranou soupeřek. V útoku chyběla lepší technická zdatnost a kvalita rozhodování v nebezpečných prostorech. Díky soupeřkám za kvalitní a dramatický zápas. My se radujeme z postupu do finále a pojedeme do Chomutova s cílem získat Pohár Českého florbalu.“