OBHAJOBA POHÁRU! Rytířky porazily Tatran 11:0 a vyhrály Pohár Českého florbalu

18. ledna 2023, Michal Dannhofer

Jednoznačný výkon podaly Rytířky v brněnském pohárovém finále. S Tatranem Střešovice si poradily 11:0 a navázaly na svůj triumf z Chomutova. Vítězství je navíc o to sladší, že znamená místenku v příští edici Champions Cupu.

Byl to parádní výkon, kdyby podobný viděla porota například taneční soutěže, patrně by šáhla po desetibodové ceduli. Pro Rytířky to znamená vítězství 11:0. Utkání zlomily dost možná už na začátku druhé třetiny, kdy Dominika Buczek, která v zápase zapsala šest bodů, poprvé skórovala ve vlastním oslabení.

Soustředěný výkon pokračoval a vyvrcholil ve třetí části, ve které Rytířky zapsaly hned šest branek, včetně proměněného nájezdu Barbory Huskové.

Výhru 11:0 navíc mohly oslavit se skvělými fanoušky přímo v publiku.

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:11
4. Vendula Maroszová, 26. Dominika Buczek, 30. Šárka Staňková, 31. Vendula Maroszová, 40. Eliška Willmannová, 42. Dominika Buczek, 43. Barbora Husková, 49. Zuzanna Krzywak, 52. Vendula Maroszová, 54. Michaela Kubečková, 60. Zuzanna Krzywak; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 627; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13, Monika Šolleová 4 - Nikola Příleská 10; po třetinách: 0:1, 0:4, 0:6;