Videoarchiv: finále juniorů 2006

02. srpna 2007, CD

Finálová série 1.ligy juniorů v roce 2006 bylo bez pochyby jednou z těch nejdramatičtějších věcí, kterou český florbal kdy "vyrobil". Ve florbale není nic nemožné.

Ve finále proti sobě stanuly Vítkovice a SSK Future. Kromě prvního zápasu (10:4 pro Vítkovice) na pražské půdě šlo ve všech čtyřech zbývajících zápasech o bitvu do poslední vteřiny.

Druhé utkání rozhodl až v prodloužení Ryneš a do Ostravy se jelo za nerozhodného stavu. Premiéru zažívala MSH Dubina. Třetí finále nabídlo opět drama až do konce a opět za ten delší konec tahalo Future. Vítězství 2:1 vystřelil deset minut před koncem Šimek.
      Čtvrté utkání již patřilo do kategorie infarktových. Future vedlo po dvou třetinách 3:1 a Vítkovice měly nůž na krku. Milan Tomašík s Karlem Ťopkem dokázali vyrovnat, ale v 53.minutě přiblížil Pražany k titulu Šebek. Tři minuty před koncem ale srovnal Tomáš Sladký a Jiří Mojžíšek o další minutu později zařídil, že série vyvrcholí pátým rozhodujícím zápasem v Praze.

Šílený zápas se rozjížděl pomalu a branky začaly padat až po první přestávce. A skóre se přelévalo ze strany na stranu, tak jako celá s=rie. Nejprve se ujali vedení domácí, ale Milan Tomašík s Tomášem Sladkým dokázali během 37.minuty stav otočit ve prospěch Vítkovic. Domácí Michálek ale ve třetí třetině dvakrát prostřelil Richarda Urbana a Future opět sahalo po titulu! V posledních vteřinách třetího dějství se stala jedna z nejšílenějších věcí v českém florbale, kterou se podařilo zachytit na video. Posuďte sami!

Na videu jsou zachyceny poslední dvě minuty zápasu. Future vedlo 3:2 a hrálo přesilovku. Dvacet vteřin před koncem utkání vypršel Sladkého trest. Deset vteřin před koncem měl Urban míček v náručí. Po neúspěšné Hrubého střele se míček dostal pět vteřin před koncem na hole hráčů Future. Výhoz za mantinel znamenal rozehrávku Vítkovic dvě vteřiny na polovině hřiště. Že florbale je možné všechno předvedla trojice: přihrávající Martin Vladař, střílející Lukáš Hrubý a tečující Jan Jelínek!

V prodloužení pak rozhodl Martin Vladař o tom, že ač bylo SSK Future několikrát neuvěřitelně blízko, titul pro mistra ČR v kategorii juniorů pro sezonu 2005/06 získaly Vítkovice!

Statistiky finálové série:

C180  Zone team SSK Future by 3M - 1. SC SSK Vítkovice 3 : 4 p (0:0,1:2,2:1,0:1)
branky: 32. Šebek, 51., 57. Michálek - 37. Sladký, 37. Tomašík, 60. Jelínek, 68. Vladař; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Sýkora M., Sýkora O.; diváků: 163; 142 min. střely: 33:26; konečný stav série: 2:3

C179  1. SC SSK Vítkovice - Zone team SSK Future by 3M 5 : 4 (0:1,1:2,4:1)
branky: 36., 57. Sladký, 46. Tomašík, 51. Ťopek, 58. Mojžíšek - 19. Kiprov, 23. Ryneš, 38. Šimek Vá., 53. Šebek; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; oslabení: 1:0; rozhodčí: Janeček, Michálek; diváků: 126; 124 min. střely: 26:16; stav série: 2:2

C178  1. SC SSK Vítkovice - Zone team SSK Future by 3M 1 : 2 (1:0,0:1,0:1)
branky: 20. Hanic - 34. Vrtiška, 51. Šimek Vá.; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Novaček, Vašíček; diváků: 116; 109 min. střely: 35:12; stav série: 1:2

branky: 31. Rebro Ma., 33. Kubus, 62. Ryneš - 30. Sladký, 41. Vladař; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; oslabení: 1:0; rozhodčí: Rýznar, Vidlař; diváků: 73; 128 min. střely: 12:23; stav série: 1:1

C176  Zone team SSK Future by 3M - 1. SC SSK Vítkovice 4 : 10 (1:3,1:5,2:2)
branky: 7. Riebauer, 25., 44. Vrtiška, 44. Šebek - 5., 34. Dohnal, 16., 27. Hanic, 19. Tomašík, 36., 37., 56. Sladký, 39., 58. Ťopek; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Dolanský, Sýkora V.; diváků: 176; 121 min. střely: 27:32; stav série: 0:1