JUNIOŘI: Ryze domácí víkend po skvělých zápasech "jen" za tři body!

18. listopadu 2019, Tomáš Sladký

Mladí rytíři si zápasy na Dubině užili, s Bohemians sice po boji podlehli těsně 9:11, s Tatranem však vyhráli rozdílem třídy 15:4! Tyhle zápasy opravdu bavily...

V sobotu přijel do Ostravy jeden z velkých favoritů na titul, pražská Bohemka! Oba celky nastoupily v nejsilnější možné sestavě, hrál se opravdu kvalitní zápas. Po vyrovnané první třetině a lehčí kontroverzi mezi oběma trenéry na téma výchovy mládeže v Česku se vedení ujaly Vítkovice. Dvoubrankový náskok se však v úvodu třetího dějství rychle rozplynul. O výsledku rozhodla pokažená přesilovka domácích v závěru, kdy se nepodařilo vyrovná, naopak soupeř trestal v oslabení. I tak šlo o velmi povedené juniorské představení před skvělým publikem!

Komentář trenéra domácích, Tomáše Sladkého: Kvalitativně nadstandartní zápas. Divoké konečné skoré, o kterém rozhodla lepší produktivita soupeře ve třetí třetině. Ke všemu ostatnímu, co se dělo mimo hřiště, se prý nemám vyjadřovat, tak se vyjadřovat nebudu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 9:11
branky:
1. Adam Zubek, 7. Jan Vojáček, 24. Martin Gattnar, 28. Rostislav Gattnar, 36. Tomáš Hanzlík, 39. Martin Gattnar, 39. Jan Vojáček, 47. Jan Toman, 60. Martin Gattnar - 3. Jakub Buršík, 7. Jakub Buršík, 31. Vojtěch Šimáček, 37. Michal Vojtíšek, 40. Jakub Buršík, 41. Jakub Buršík, 44. Jiří Kratina, 48. Jiří Kratina, 50. Jan Malič, 57. Jan Horák, 58. Vojtěch Bílek; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Kopřiva; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Patrik Plevák 20 - Jakub Zavřel 17, Jan Linhart 12; po třetinách: 2:2, 5:3, 2:6.

V neděli vyzvaly Vítkovice střešovický Tatran! I přes úvodní gól soupeře převzali domácí otěže zápasu rychle do svých rukou! Soustředěným výkonem a skvělou efektivitou v útoku vyhnali v půlce zápasu hostujícího brankáře z brány! S velikou chuti střílející rytíři navýšili skóre až na úctyhodných 15:4 a zcela zaslouženě si připsali tři body!

Vyjádření trenéra domácích, Vaška Gurkovského: Výborný sebevědomý výkon, když nás soupeř dostal pod tlak fungovaly nám bloky. I když máme z víkendu jen 3 body, tak herně šlo o nejpovedenější výkon za poslední 3 roky. Díky soupeři za fér zápas.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 15:4
branky:
5. Vojtěch Šimík, 9. Martin Gattnar, 15. Adam Choma, 18. Adam Palčinský, 24. Jan Vojáček, 25. Martin Gattnar, 29. Ondřej Čech, 31 Jan Besta, 34. Jan Vojáček, 34. Ondřej Čech, 44. Jan Vojáček, 52. Martin Gattnar, 58 Vojtěch Vandrol. 60. Vojtěch Vandrol - 4. Tomčo, 44. Jančík, 50. Jančík, 56.Tomčo. rozhodčí: Hála - Hála; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Petr Maláč 24, po třetinách: 4:1, 6:0, 5:3.

KB-liga bude pokračovat ve velkém tempu i následující víkend, kdy juniory čeká výjezd do Prahy, kde se střetnou se Spartou a Chodovem!